Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Kolejne miliony dla Śląska!

Kolejne miliony dla Śląska!

0

Wrocławscy radni na dzisiejszym posiedzeniu zdecydowali o przyznaniu 2 milionów złotych dla Śląska Wrocław. Pieniądze mają zostać przeznaczone na bieżące potrzeby klubu. 

Dzisiejsze posiedzenie rady miasta miało istotne znaczenie dla wrocławskiej piłki. Radni mieli zdecydować o udzieleniu wsparcia finansowego dla Śląska Wrocław i jeszcze wczoraj wydawało się, że porozumienie jest dość odległe. Na szczęście dla wrocławskiego klubu radni poparli projekt wsparcia finansowego – dwudziestu z nich głosowało za, trzynastu – przeciw, nikt się nie wstrzymał.

Kwota wsparcia ma wynieść 2 miliony złotych i zostać wykorzystana na bieżące potrzeby klubu. Działacze Śląska zapewniają, że pieniądze te zostaną zainwestowane w podniesienie poziomu sportowego drużyny. Będzie to drugi w tym roku zastrzyk gotówki ze strony miasta. Wcześniej Śląsk z miejskiego budżetu otrzymał 3 miliony złotych.

Jeszcze dwa lata temu z kasy miejskiej do piłkarskiego Śląska Wrocław trafiło 16 mln zł, a rok temu sześć milionów. Kwoty te nie są wyjątkowo wysokie, patrząc na wparcie innych miast. Szef rady nadzorczej Śląska zwracał uwagę na to, że mniejsze miasta od Wrocławia, również dofinansowują kluby i to w większym zakresie. Gliwice w tym roku na Piast wydadzą w sumie 12 milionów złotych, a Kielce na Koronę – 8.

Komentarze