Kolejne sparingowe zwycięstwo Widzewa Łódź!

4 lip 2019, 13:08

II-ligowy Widzew Łódź pokonał w meczu towarzyskim występujący szczebel wyżej Stomil Olsztyn (2:0). Obie bramki zdobył Rafał Wolsztyński.

Pierwsza z bramek padła w 19. minucie spotkania. Były napastnik Górnika Zabrze mocnym uderzeniem pokonał golkipera Stomilu Olsztyn, Michała Leszczyńskiego. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Widzewa na 2:0. Pomimo kilku ciekawych akcji w drugiej połowie spotkania, żadna ze stron nie zdołała zmienić jego rezultatu.

Dla podopiecznych Marcina Kaczmarka był to czwarty sparing podczas przedsezonowych przygotowań. Dwukrotnie mierzyli się z klubami PKO Ekstraklasy, przegrywając z Lechem Poznań 0:3 oraz remisując z Zagłębiem Lubin 1:1. Ponadto pokonali Chrobry Głogów 3:2. Z kolei Stomil poza meczem z Widzewem mierzył się również z rosyjską Baltiką (spadkowicz z 2. ligi), którą pokonał 3:1.

4 lipca 2019, godzina 11:00 – spotkanie towarzyskie

Widzew Łódź 2:0 Stomil Olsztyn

Rafał Wolsztyński 19′, 25′

Widzew Łódź: 21. Patryk Wolański (46, 1. Piotr Zalewski) – 3. Łukasz Turzyniecki (46, 28. Marcin Kozłowski), 15. Sebastian Zieleniecki (69, 2. Daniel Tanżyna), 2. Daniel Tanżyna (46, 25. Łukasz Zejdler), 4. Marcel Pięczek (46, 14. Marcel Stefaniak) – 27. Daniel Mąka (46, 8. zawodnik testowany), 30. Mikołaj Juchacz, 6. Adam Radwański (46, 26. Maciej Kazimierowicz), 21. Michael Ameyaw (46, 20. Christopher Mandiangu) – 9. Rafał Wolsztyński (46, 10. Kacper Falon), 17. Przemysław Kita (46, 5. Filip Mihaljević)

Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński (46, 82. Piotr Skiba) – 18. Janusz Bucholc (46, 20. Wojciech Dziemidowicz), 6. Rafał Remisz (46, 14. Aleksander Kowalski), 69. Ołeh Tarasenko (46, 4. Jakub Mosakowski), 3. Lukáš Kubáň (46, 15. zawodnik testowany I) – 8. Bartłomiej Niedziela (46, 90. Waldemar Gancarczyk), 21. Jakub Tecław (46, 19. Wiktor Biedrzycki), 7. Paweł Głowacki (46, 27. Błażej Szczepanek), 5. Grzegorz Lech (46, 10. Mateusz Cetnarski), 11. Mateusz Gancarczyk (46, 77. Patryk Baran) – 10. Artur Siemaszko (46, 17. Mateusz Mętlicki; 90, 16. Koki Hinokio)