Kolejne sparingowe zwycięstwo Wisły Płock

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:19
30 cze 2018, 18:43

W trzecim meczu kontrolnym w czasie letnich przygotowań do sezonu 2018/2019 piłkarze Wisły Płock wygrali ze spadkowiczem z Nice I ligi Pogonią Siedlce 4:2 (3:1). Na listę strzelców po stronie Wisły wpisali się: Nico Varela, dwukrotnie Damian Szymański oraz Oskar Zawada.

Początek spotkania zdecydowanie należał do zawodników drużyny Jerzego Brzęczka. Nafciarze już w 2. minucie mogli wyjść na prowadzenie, po tym jak Mateusz Szwoch dobrze dośrodkował piłkę do Oskara Zawady, ale napastnik przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. Pięć minut później Rafał Misztal miał trochę problemów z uderzeniem z rzutu wolnego Dominika Furmana, a po upływie 180 sekund wyjmował futbolówkę z siatki, po tym jak rzut karny wykorzystał Nico Varela. Faulowany w polu karnym przez Pawła Łydkowskiego był w tej sytuacji Mateusz Szwoch.

Kwadrans zdecydowanie należał do Wiślaków, którzy jednak w 16. minucie dali sobie strzelić gola. Pierwszy ofensywny wypad siedlczan zakończył się wyrównującym trafieniem, po którym gra na kilkanaście minut się wyrównała. Niebiesko-biało-niebiescy mocniej do głosu ponownie zaczęli dochodzić po upływie 25. minuty. Najpierw próbę zza pola karnego zatrzymał Misztal, ale w 29. minucie gospodarze znów osiągnęli przewagę. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Furmana i zgraniu piłki przez jednego z naszych zawodników Damian Szymański nożycami zdobył fantastyczną bramkę na 2:1! Pogoniści odpowiedzieć mogli już w 32. minucie, gdy po dokładnej centrze Pawła Garygi jeden z gości pomylił się z kilku metrów. Jeszcze przed przerwą po znakomitej akcji trójki Varela, ZawadaSzymański, ten ostatni z bliska podwyższył rezultat.

Po zmianie stron i dokonaniu dziewięciu zmian w składzie, w którym pojawili się: Marcel Zapytowski, Igor Łasicki, Cezary Stefańczyk, Karol Angielski, Bartłomiej Sielewski, Caló Oliveira, Adam Dźwigała, Patryk Wieliczko oraz Marcin Warcholak, Nafciarze nie zamierzali zwalniać tempa. W 50. minucie po wrzutce Stefańczyka blisko szczęścia był niepilnowany w szesnastce Dźwigała, a w 54. po wyrzucie z autu Warcholaka Przemysław Frąckowiak z najwyższym trudem broni strzał Angielskiego. W 57. minucie wreszcie dopięliśmy swego! Po złym podaniu jednego z rywali Zawada przejął piłkę i uderzeniem przy słupku trafił na 4:1!

W ostatniej fazie rywalizacji obraz gry nie uległ zmianie. Gracze Pawła Sikory mieli spore problemy,aby przedostać się w okolice pola karnego miejscowych, którzy za wszelką cenę dążyli do strzelania kolejnych goli. W 70. minucie znakomitą okazję zmarnował Dźwigała, po chwili nikt nie skorzystał z dobrego podania w pole karne Wieliczki, w 74. minucie Stefańczyk celnie uderzył z wolnego, ale Frąckowiak na posterunku, a tuż przed upływem regulaminowego czasu Caló chybił w dogodnej sytuacji. W ostatniej akcji pojedynku to jednak Maciej Wichtowski trafił na 4:2 i właśnie takim wynikiem zakończył się sobotni pojedynek.

Kolejnym sparingpartnerem, z którym zmierzą się zawodnicy Wisły będzie Korona Kielce. Spotkanie z ekipą Gino Lettieriego zostanie rozegrane w czwartek 5 lipca w Grodzisku Wielkopolskim lub Opalenicy.

4:2 – Maciej Wichtowski 90′

Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki (46, Marcel Zapytowski) – Patryk Stępiński (46, Cezary Stefańczyk), Alan Uryga (46, Igor Łasicki), Damian Byrtek (46, Bartłomiej Sielewski), Krystian Miś (46, Marcin Warcholak) – Dominik Furman (32, Damian Rasak), Damian Szymański (46, Adam Dźwigała) – Jakub Łukowski (46, Patryk Wieliczko), Mateusz Szwoch (46, Karol Angielski), Nico Varela (46, Caló Oliveira) – Oskar Zawada.

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal – zawodnik testowany 1, Piotr Mroziński, Paweł Łydkowski, Jakub Szrek – Paweł Garyga, zawodnik testowany 2, Lucas Guedes, Andrzej Rybski, Dominik Kun – zawodnik testowany 3.

Rezerwowi: Przemysław Frąckowiak, Sebastian Krawczyk, Maciej Wichtowski, zawodnik testowany 4, Piotr Ceranka, Michał Bajdur, Mateusz Omieciuch, Piotr Krawczyk, zawodnik testowany 5, Damian Świerblewski – Adrian Paluchowski.

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).

Żółta kartka: Łydkowski.