Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Kolejny Chorwat w Lotto Ekstraklasie!

Kolejny Chorwat w Lotto Ekstraklasie!

0
Foto: sport.ch

Tej zimy kierunek chorwacki obrała sobie szczególnie Legia Warszawa, która zakontraktowała już dwóch graczy mających na swoim koncie występy w kadrze tego kraju. Na rynek ten spogląda również inny klub Lotto Ekstraklasy…

Szwajcarskie FC Lugano podało za pośrednictwem swojej strony internetowej o rozwiązaniu za porozumieniem stron kontraktu z Antoninim Čuliną, informując jednocześnie, że skrzydłowy będzie kontynuował karierę w Polsce. Co ciekawe, nie padła nazwa klubu, z którym zwiąże się 25-latek, dlatego nie można mieć pewności o jaki zespół chodzi. Chorwackie media zgodnie twierdzą jednak, że wychowanek HNK Rijeka zostanie niebawem piłkarzem Wisły Kraków.

Piłkarz ostatnie 2,5 roku spędził w szwajcarskiej ekstraklasie. W poprzednim sezonie nie można go było jednak zobaczyć na boisku, ponieważ były reprezentant chorwackiej młodzieżówki przechodził żmudną rehabilitację po zerwaniu więzadła krzyżowego. Jesienią Čulina rozegrał w Super League 7 spotkań, lecz zaledwie jedno rozpoczął w podstawowym składzie. Dodać do tego należy także 3 występy w fazie grupowej Ligi Europy (asysta przeciwko FCSB – dawna Steaua) i 2 w krajowym pucharze. Do siatki udało mu się trafić tylko w piątoligowych rezerwach Lugano, gdzie w 5 spotkaniach zdobył 2 gole, dlatego bez większych sentymentów zrezygnowano z jego usług.

Wiele wskazuje na to, że Chorwat trafi tej zimy do “Białej Gwiazdy”, lecz ma on także inne związki z Polską. Jeszcze w poprzednim sezonie jego klubowym kolegą był obecny gracz Legii Warszawa, Armando Sadiku, a w sezonie 2014/2015 Čulina był piłkarzem włoskiej Spezii, którą prowadził wówczas Nenad Bjelica, pracujący aktualnie w Lechu Poznań.

Komentarze