Trzynasty gol Krzysztofa Piątka. Walczy o koronę króla strzelców

24 lut 2024, 16:36

Krzysztof Piątek zaliczył w sobotę swoje 13. trafienie w tym sezonie ligi tureckiej. Reprezentant Polski, który zachwyca w ostatnich miesiącach formą, strzelił gola w spotkaniu Basaksehiru z Gaziantep. Ostatecznie ekipa 28-latka wygrała 2:0.Krzysztof Piątek ma tylko pięć goli mniej od Edina Dzeko

Przenosiny Krzysztofa Piątka do Turcji okazały się dla piłkarza strzałem w dziesiątkę i uratowały jego piłkarską karierę. Polski napastnik w ostatnich latach zawodził, ale w Basaksehirze radzi sobie znakomicie i strzela gola za golem. Najlepiej o jego rewelacyjnej formie świadczy fakt, że trzy razy z rzędu zdobył w swoim zespole nagrodę dla Piłkarza Miesiąca.

W sobotę 28-latek wysłał kolejny sygnał selekcjonerowi Michałowi Probierzowi, że ten powinien brać go pod uwagę przy kolejnych powołaniach. Piątek strzelił bowiem gola w meczu Basaksehiru z Gazientep. Było to dla naszego napastnika już trzynaste ligowe trafienie w tym sezonie.

Piątek awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców tureckich rozgrywek. W tym momencie dzieli je z Reyem Manajem. Więcej bramek na swoich kontach mają odpowiednio Mame Thiam, Mauro Icardi (po 14 goli) oraz Edin Dzeko (18 bramek). Blisko czołówki są również dwaj inni Polacy, czyli Adam Buksa (12 trafień) oraz Sebastian Szymański (9 goli).

Cały mecz Basaksehir wygrał 2:0, dzięki czemu przesunął się na szóste miejsce w ligowej tabeli. Drugiego gola dla drużyny zdobył Mehdi Abeid, który trafił do siatki już w doliczonym czasie gry.Sebastian Szymański będzie przebierać w ofertach. Wzbudza zainteresowanie wielkich marek

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA