Kolejny gol Sobiecha w Bundeslidze

30 kwi 2016, 17:27

Robert Lewandowski z Bayernem Monachium mógł zapewnić sobie dziś mistrzostwo Niemiec, a związane z tym byłoby także wicemistrzostwo kraju dla Borussii Dortmund Łukasza Piszczka. Oprócz nich na boiskach Bundesligi dzisiejszego popołudnia mogli się pojawić jednak też inni Polacy.

W pierwszym spotkaniu Hoffenheim podejmowało u siebie Ingolstadt. Nie było tu raczej faworyta. Beniaminek miał sześć punktów więcej, jednak to o niczym nie znaczyło. Obie drużyny grały, zwłaszcza Ingolstadt, w kratkę. Schanzer potrafili pokonać niedawno Schalke i Borussię Mönchengladbach, ale też i przegrać z Darmstadt. Zespół Eugena Polanskiego był w ciut wyższej formie, jednak także bez rewelacji.

W 17. minucie goście objęli prowadzenie, po golu Stefana Lexa. Hoffenheim długo na odpowiedz nie czekało, ponieważ jeszcze przed przerwą wyrównał Mark Uth. W 53. minucie okazji na wyprowadzenie na prowadzenie swojego zespołu nie wykorzystał Andrej Kramaric, który zmarnował rzut karny. Całe szczęście, dla Wieśniaków, w 84. minucie skuteczniejszy był Nadiem Amiri i ostatecznie to gospodarze mogli cieszyć się z wygranej.

Eugen Polanski rozegrał 74 minuty, po czym został zmieniony przez Pirmina Schweglera.

Wygrana ta dała awans Hoffenheim na 13. miejsce(37 pkt). Podopieczni Ralpha Hasenhüttla plasują się cztery pozycje wyżej(40 pkt). W następnej kolejce zagrają oni u siebie z Bayernem, zaś były reprezentant Polski wraz z kolegami na wyjeździe podejmie Hannover. Oba mecze odbędą się 7 maja.

Hoffenheim-Ingolstadt 2:1
Uth 37′, Amiri 84′-Lex 17′

W drugim meczu Hannover podejmował Schalke Gelsenkirchen. Faworytem byli oczywiście goście, którzy wciąż walczyli o grę w eliminacjach Ligi Mistrzów. Zespół Artura Sobiecha zaś miał już zapewniony spadek do 2. Bundesligi

Sensacji nie było. W 11. minucie Maxim Choupo-Moting wyprowadził gości na prowadzenie. Co prawda zaledwie dziewięć minut później wyrównał Artur Sobiech, jednak to Hannoverowi za bardzo nie pomogło. Jeszcze przed przerwą na 2:1 strzelił Klaas-Jan Huntelaar, zaś w 80. minucie wynik meczu zamknął Alessandro Schopf.

Artur Sobiech rozegrał całe spotkanie. Był to jego szósty gol w tym sezonie w Bundeslidze.

Schalke jest 6.(48 pkt) i do miejsca dającego grę w eliminacjach Ligi Mistrzów brakuje mu jednego punktu. Hannover wciąż jest oczywiście ostatni(22 pkt) i pozycji tej już nie poprawi. W następnej kolejce Die Königsblauen zagrają u siebie z Augsburgiem, zaś zespół polskiego napastnika także u siebie podejmie Hoffenheim. Oba mecze odbędą się 7 maja.

Hannover-Schalke 1:3