Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Kolejny Japończyk w Śląsku Wrocław?

Kolejny Japończyk w Śląsku Wrocław?

0

Kolejny tydzień z transferami może przynieść wiele korzyści dla klubów z Lotto Ekstraklasy. Poważnie zainteresowany zatrudnieniem drugiego Japończyka jest Śląsk Wrocław, który bardzo mocno interesuje się usługami 21-letniego Shota Tamury, obecnie zawodnika japońskiego Shonan Bellmare. 

Tamura jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem, który może jednocześnie biegać na skrzydle po obu stronach boiska, ale również grając na pozycji tzw. “dziewiątki” i “dziesiątki”. 21-latek w swoim kraju uznawany jest za bardzo duży talent, a także zawodnika, który już w niedalekiej przyszłości może podbić reprezentację Japonii. Transfer do Polski, miałby właśnie zaowocować w powołanie do kadry narodowej.

Ułatwiane zadanie miałby trener Śląska Wrocław – Mariusz Rumak, który w swoich szeregach ma już jednego zawodnika z kraju kwitnącej wiśni. Jest nim Ryota Morioka, który już wkrótce może zostać gwiazdą polskiej ligi, gdyż znany jest przede wszystkim ze swojego sprytu, a także świetnego wyszkolenia technicznego. Podobne umiejętności prezentuje właśnie Shota Tamura. Przez ostatni rok był wypożyczony do Fukushima United, w którym rozegrał 24 spotkania, w których zdobył 1 bramkę. Na boisku spędził blisko 720 minut.

Serwis www.transfermarkt.de wycenia go na 150 tysięcy euro.

Źródło: Japońskie Media

 

Komentarze