Kolejny mecz, kolejny gol. Szymański szaleje w Turcji [WIDEO]

2 paź 2023, 08:42

Sebastian Szymański znakomicie rozpoczął obecny sezon i nie zamierza się zatrzymywać. W niedzielne popołudnie reprezentant Polski przyczynił się do efektownego zwycięstwa jego Fenerbahce nad Rizesporem (5:0), strzelając gola już w trzeciej minucie meczu.

Znakomity sezon Szymańskiego

Od początku obecnego sezonu Sebastian Szymański jest jednym ze zdecydowanie najlepiej grających polskich piłkarzy za granicą. Skrzydłowy Fenerbahce praktycznie w każdym meczu trafia do siatki lub notuje asystę, a jego notowania nie tylko w tureckich mediach są coraz lepsze.

Po znakomitym sezonie w Feyenoordzie Rotterdam, zwieńczonym wywalczeniem mistrzostwa Holandii, przenosiny do Fenerbahce były przez niektórych uważane za dość zastanawiający krok. Pierwsze tygodnie tego sezonu pokazują, że była to świetna decyzja. 24-latek udowodnił to w niedzielne popołudnie.

Kolejny gol Szymańskiego

W ramach 7. kolejki tureckiej Super Lig Fenerbahce grało przed własną publicznością z Rizesporem. Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami, co potwierdziło się bardzo szybko. Już w 3. minucie Szymański skorzystał z podania Dusana Tadicia i otworzył rezultat spotkania.

Fenerbahce miało ogromną przewagę, ale kolejne tego owoce nadeszły w drugiej części. W 47. minucie na 2:0 podwyższył Irfan Can Kahveci. Kwadrans później do siatki trafił Edin Dzeko, w 75. minucie na listę strzelców wpisał się Dusan Tadic, a w doliczonym czasie gry rezultat na 5:0 ustalił Joshua King.

Dla Szymańskiego był to kolejny mecz z udziałem w wyniku. Do tej pory reprezentant Polski rozegrał 14 meczów we wszystkich rozgrywkach, strzelił osiem goli i zanotował cztery asysty.