Strona główna Piłka nożna Kolejny mecz Szymona Marciniaka na mundialu!

Kolejny mecz Szymona Marciniaka na mundialu!

0
Foto: tribuna.com

Szymon Marciniak po raz drugi poprowadzi mundialowe spotkanie jako arbiter główny. Polak będzie rozjemcą sobotniego meczu grupy F pomiędzy Niemcami a Szwecją. 

W minioną sobotę Szymon Marciniak rozpoczął mundialowe zmagania w roli arbitra głównego podczas meczu Argentyny z Islandią. Nie było to łatwe zadanie, bowiem w całym spotkaniu nie brakowało kontrowersji – Argentyńczycy zarzucali Polakowi, że nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki po rzekomym faulu w polu karnym, swoje zastrzeżenia do pracy arbitra mieli również Islandczycy.

Jednakże zarówno piłkarscy eksperci, jak i FIFA zdecydowanie chwalili Marciniaka za postawę w pierwszym spotkaniu. Dowodem na zaufanie Federacji ma być przydzielenie Polaka do sędziowania hitowego starcia grupy F, w którym Niemcy zmierzą się ze Szwecją. Nasi zachodni sąsiedzi niespodziewanie rozpoczęli zmagania w Rosji od porażki 0:1 z Meksykiem, z kolei Szwecja w takim samym stosunku pokonała Koreę Południową. Dla aktualnych mistrzów świata starcia z ekipą „Trzech Koron” będzie więc meczem o być albo nie być na mundialu.

Spotkanie grupy F zostanie rozegrane w sobotę o godz. 20:00 w Soczi. Marciniakowi na liniach będą asystować Tomasz Listkiewicz oraz Paweł Sokolnicki. W rolę arbitra technicznego wcieli się Japończyk Ryuji Sato.

 

Komentarze