Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Kolejny odcinek sagi o Wiśle Kraków

Kolejny odcinek sagi o Wiśle Kraków

0

Po długim oczekiwaniu na upragniony przelew na kwotę ok.12 milionów złotych i jego nieotrzymaniu Wisła Kraków oświadczyła, że umowa sprzedaży piłkarskiej spółki konsorcjum funduszy inwestycyjnych Alelega SARL i Noble Capital Partners Ltd. została unieważniona, ponieważ nabywcy nie spełnili określonych w niej warunków.

Dzisiaj okazuje się, że niedoszli właściciele Wisły chcą o nią walczyć. Pan Adam Pietrowski, który reprezentuje Hartlinga i Ly przekazał do mediów oświadczenie dotyczące zaistniałej sytuacji. Autor komunikatu zapewnia w nim, że sprawa nie jest jeszcze zakończona oraz wyżej wymienienie trzej panowie chcą przejąć klub Wisła Kraków S.A. Warto zwrócić uwagę, że Pan Pietrowki pomylił firmy osób, które reprezentuje. Poniżej tekst oświadczenia.

Treść oświadczenia Matsa Hartlinga i Adama Pietrowskiego: (pisownia oryginalna)

“Noble Capital Partner i tymczasowy prezes Wisły pan Pietrowski pragną przekazać swą konsternację, złość i zaskoczenie, jakimi jest całkowity brak kontaktu ze strony Alelega Luxembourg, w związku z zamknięciem wspólnego przejęcia akcji Wisły Kraków SA.

Staraliśmy się niestrudzenie uzyskać informacje na temat miejsca pobytu pana Vanna Ly, ale nic nie wskóraliśmy poza bzdurnymi wymówkami.

Postępowanie pana Ly postawiło każdego z nas w ekstremalnie trudnej sytuacji wobec faktu, że Alelega miała być wiodącym inwestorem.

NCP i pan Pietrowski zainspirują zarówno cywilne, jak i kryminalne postępowanie przeciw Aalelega Luxembourg i panu Ly.

Jednocześnie przepraszamy stronę sprzedającą akcje, kibiców i innych zaniepokojonych. Zamierzamy wszystko wyjaśnić i pracujemy nad alternatywnym rozwiązaniem.

O naszych zamiarach poinformowaliśmy stronę sprzedającą klub – TS Wisła, oczekujemy od niej współpracy i dotrzymywania postanowień, jakie zostały zawarte w umowie.

Naszym celem jest doprowadzenie transakcji do końca, bez udziału Alelegi Luxembourg.

Nie mamy innego komentarza do konferencji prasowej, jaką zorganizowało TS dziś wieczór”.

Komentarze