Reklama

Kolejny Polak w Salernitanie? Krzysztof Piątek może mieć towarzysza

Szymon Żurkowski może zostać drużynowym kolegą Krzysztofa Piątka w Salernitanie. Sprowadzeniem pomocnika mają być poważnie zainteresowani włodarze „Koników Morskich”. Aktualnie 25-latek przebywa w Katarze na piłkarskich mistrzostwach świata.

Polska kolonia w Salernitanie? Żurkowski na celowniku klubu

Szymon Żurkowski musi zmienić drużynę. Aktualnie Polak reprezentuje barwy Fiorentiny, ale nie może się tam przebić do pierwszego składu. Środkowy pomocnik w tym sezonie na boiskach Serie A spędził tylko 30 minut i nic nie zapowiada, aby jego sytuacja miała się diametralnie zmienić.

Dlatego też agenci 25-latka poszukują dla środkowego pomocnika nowego klubu. Żurowski był już wcześniej przymierzany do takich klubów jak m.in. Sampdoria, Torino, Bologna, Empoli czy Spezia. Do tego grona dołączyła teraz również Salernitana.

Włoski portal „Tuttomercatoweb.com” informuje, że reprezentant Polski mógłby przenieść się do ekipy „Koników Morskich” na zasadzie wypożyczenia z opcją zakupu definitywnego. Potencjalne kwoty transferu nie są znane, ale portal „Transfermarkt” wycenia Szymona Żurkowskiego na kwotę 5,8 miliona euro.

Media na Półwyspie Apeniński dodają, że do wypożyczenia może dojść już w styczniu. Piłkarz i klub nie chcą czekać bowiem czekać do zakończenia sezonu 2022/203. Wszystko zależy jednak od Fiorentiny, której może zależeć tylko na sprzedaży zawodnika za konkretną kwotę, przekraczającą aktualne możliwości finansowe Salernitany.

Poza tym warto wspomnieć, że 25-latek nie jest jedynym kandydatem Salernitany do wzmocnienia linii pomocy. Klub zastanawia się również nad sprowadzeniem Diego Demme z Napoli.

Żurkowski o swojej roli w reprezentacji Polski. „W głowie jest złość”

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama