Strona główna Piłka nożna Kolejny Polak w Serie A?

Kolejny Polak w Serie A?

0
Foto: jagiellonia.pl

Czy to już czas na transfer Szymona Żurkowskiego? Młody Polak jest na celowniku klubów z Serie A.

Szymon Żurkowski już od ponad roku, prezentuje rewelacyjną dyspozycję w drużynie Górnika Zabrze. To, że młody pomocnik posiada duży potencjał dostrzegają nie tylko kluby z Ekstraklasy. Szymon, który gra głównie na środku pomocy, ma na koncie 18 występów w pierwszej drużynie Górnika Zabrze. Prezentuje tam dosyć równą formę. Jego gra, jak na 21 letniego piłkarza, wydaje się bardzo dojrzała. W meczach reprezentacji młodzieżowej, często pokazywał swoje możliwości w rozegraniu oraz waleczność na boisku.

Jakiś czas temu, sugerowano mu przenosiny do Lecha czy Legii. Dziś o jego usługi zabiegają kluby z Premier League oraz Serie A. W mediach pojawiały się już informacje o zainteresowaniu Galatasaray Stambuł oraz angielskiego Watfordu. Teraz do walki o uzdolnionego gracza włączyły się kluby z Włoch. Dziś, popularny we włoskich mediach dziennikarz Gianluca Di Marzio poinformował o zainteresowaniu Fiorentiny. Klub zamierza sprowadzić Szymona już zimą. Jednak na ich drodze może stanąć drużyna Krzysztofa Piątka. Jak podaje calciomercato.com, poważnie zainteresowana usługami pomocnika jest również Genoa CFC. ‌

Zainteresowane zespoły muszą jednak sprostać oczekiwaniom finansowym Górnika Zabrze. Zabrzanie pragną otrzymać przynajmniej 3 mln euro, które jak na realia europejskiej piłki, wydają się dosyć niskie. Warto zauważyć, że w ostatnim czasie kluby z Półwyspu Apenińskiego często sięgają po polskich piłkarzy, którzy dobrze odnajdują się w tamtejszych realiach.

Komentarze