Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Kolejny Polak zagra w SV Sandhausen!

Kolejny Polak zagra w SV Sandhausen!

0

25-letni pomocnik Lechii Gdańsk – Daniel Łukasik – został wypożyczony do końca obecnego sezonu do zespołu 2. Bundesligi – SV Sandhausen. Przypomnijmy, że niedawno kontrakt z niemieckim klubem podpisał także inny Polak – Jakub Kosecki.

Ostatnio spędzony okres w Lechii nie był dla Łukasika dobry. Na początku przestał łapać się do pierwszego składu gdańskiego zespołu, a potem brakowało go także na ławce rezerwowych. Tak przez długi, długi czas. W między czasie spekulowano jego transfer za granicę, ale nie można było znaleźć chętnego. Teraz już oficjalnie możemy napisać, że Daniel Łukasik jest drugim Polakiem, który będzie występował  w SV Sandhausen.

Daniel Łukasik jest uniwersalnym pomocnikiem. Mam nadzieję i wierzę w to, że szybko zaaklimatyzuje się w zespole i szybko będziemy mieli z niego pożytek – mówi trener SVS, Kenan Kocak.

Do Lechii Łukasik trafił latem 2014 roku. Przez te 2 lata spędzone w Gdańsku rozegrał 47 spotkań i strzelił pierwszą w karierze bramkę na boiskach Ekstraklasy. Nie udało mu się tego uczynić w Legii, gdzie występował przez 4 sezony od 2010 do 2014 roku. Wraz ze stołecznym klubem zdobył 2 Puchary Polski i dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski.

W związku z ostatnim dniem letniego okienka transferowego zapraszamy na naszą specjalną relację LIVE, gdzie możecie przeczytać o wszystkich transferach związanych z polskimi zawodnikami i klubami dokonywanymi w dniu dzisiejszym. Znajdziecie ją TUTAJ.

 

Komentarze