Kolejny Polak zagra w Serie A! Frosinone pewne awansu do elity

2 maj 2023, 09:46

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek w Serie B pewna awansu na najwyższy poziom jest ekipa Frosinone. Oznacza to, że szansę gry we włoskiej elicie może mieć polski obrońca Przemysław Szymiński.

Ekipa Frosinone objęła prowadzenie w tabeli Serie B w 10. kolejce i od tamtego czasu notowała bardzo dobre wyniki. Zespół prowadzony przez Fabio Grosso, byłego reprezentanta Włoch zapewnił sobie bezpośredni awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy na trzy mecze przed końcem sezonu.

Frosinone awansuje do Serie A

W meczu 35. kolejki przeciwko Regginie do przerwy Frosinone prowadziło 2:0 po bramkach Gennaro Borrelliego i Roberto Insigne. Przy drugiej bramce swój wkład miał były reprezentant Polski Thiago Cionek, który sprokurował rzut karny i zobaczył czerwoną kartkę.

W 51. minucie Reggina częściowo odrobiła straty, kiedy to na 1:2 trafił Hernani, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 57. minucie wynik na 3:1 Giuseppe Caso, zapewaniając tym samym drużynie ze środkowych Włoch awans na najwyższy poziom rozgrywkowy.

Szymiński zagra w Serie A

Taki wynik oznacza, że w Serie A najprawdopodobniej zobaczymy kolejnego Polaka. Od lipca 2019 roku zawodnikiem Frosinone jest Przemysław Szymiński, były środkowy obrońca Wisły Płock. W tym sezonie rozegrał 15 meczów w Serie B, w których strzelił jednego gola. W czterech meczach nosił nawet opaskę kapitańską.

Dla ekipy Frosinone jest to powrót do Serie A po czterech latach przerwy. Po raz ostatni grało na szczycie w sezonie 2018/19, ale zakończyło wówczas rozgrywki dopiero na 19. miejscu.