Strona główna Piłka nożna Kolejny polski piłkarz zagra w Rosji!

Kolejny polski piłkarz zagra w Rosji!

0
Foto: lechia.pl

Jak informuje Tomasz Włodarczyk, dziennikarz “Przeglądu Sportowego”, bliski transferu do rosyjskiego Uralu Jekaterynburg jest zawodnik Miedzi Legnica – Rafał Augustyniak.

25-letni defensywny pomocnik spadkowicza z LOTTO Ekstraklasy, był jednym z wyróżniających się piłkarzy tego klubu. W 25 spotkaniach, jakie rozegrał w minionych rozgrywkach zanotował 2 bramki oraz 2 asysty. Pod koniec września doznał kontuzji mięśnia czworogłowego uda, która wykluczyła go z gry do końca roku. W rundzie wiosennej ponownie stał się czołowym graczem zespołu prowadzonego przez Dominika Nowaka, ale nie zdołał uchronić Miedzi przed spadkiem do Fortuna I Ligi.

Zawodnik otrzymał kilka ofert z klubów LOTTO Ekstraklasy i ligi tureckiej, ale to 10. zespół minionego sezonu rosyjskiej Premier Ligi był najbardziej konkretny w swoich działaniach. Kontrakt Augustyniaka z Miedzią obowiązuje do końca czerwca 2020 roku, co oznacza, że zespół z Dolnego Śląska zarobi na sprzedaży swojego zawodnika. Mówi się o kwocie rzędu 500 tys. euro. Jeżeli zawodnik pomyślnie przejdzie testy medyczne, podpisze z Uralem 3-letni kontrakt.

Komentarze