Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Kolejny powrót do Nice I Ligi! 64 mecze w MLS, 59 w...

Kolejny powrót do Nice I Ligi! 64 mecze w MLS, 59 w reprezentacji

0
Foto: zimbio.com

Nie tylko Petteri Forsell, o którym pisaliśmy wczoraj TUTAJ, ponownie zagra na boiskach Nice I Ligi. Na zapleczu Lotto Ekstraklasy znów zobaczymy także byłego kolegę Fina z Miedzi Legnica, Keona Daniela. Jak udało się nam ustalić, 30-latek jeszcze w tym tygodniu ma zostać graczem GKS-u Tychy.

Głównym zwolennikiem tego transferu jest trener Ryszard Tarasiewicz, który współpracował już z 59-krotnym reprezentantem Trynidadu i Tobago w Legnicy. Daniel ma imponujące jak na drugi poziom rozgrywkowy w Polsce CV. Prócz ogromnego doświadczenia w kadrze narodowej, środkowy pomocnik może pochwalić się również trzema sezonami spędzonymi na poziomie amerykańskiej Major League Soccer. W barwach Philadelphia Union 30-latek zanotował w sumie 64 ligowe mecze, strzelił 2 bramki i 4-krotnie asystował.

W lipcu 2014 roku po piłkarza sięgnęła Miedź Legnica, w której spędził 3 lata z przerwą na kilkumiesięczne wypożyczenie do Floty Świnoujście. Jego kontrakt z pierwszoligowcem wygasł z końcem czerwca i od tamtej pory Daniel nie znalazł sobie nowego pracodawcy. Poprzedni sezon pomocnik zakończył z 4 asystami w 27 ligowych meczach w koszulce Miedzi.

Nie jest to jedyny zimowy transfer GKS-u Tychy, który zajmuje obecnie 14. miejsce na zapleczu Ekstraklasy, mając zaledwie 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Niedawno z wypożyczenia do Garbarni Kraków wrócił Damian Nieśmiałowski, a ponownie z “Trójkolorowymi” ma związać się również Paweł Florek, z którym latem nie przedłużono umowy i od tamtej pory poszukiwał on nowego zespołu. Do Tychów nie zawita natomiast raczej Jakub Arak, który jest coraz bliżej przenosin z Lechii Gdańsk do Stali Mielec.

Komentarze