Kolejny sukces Macieja Skorży. Urawa Red Diamonds z awansem w pucharze

Aktualizacja: 19 cze 2023, 01:06
18 cze 2023, 16:53

Maciej Skorża odniósł kolejnych sukces w roli trenera Urawy Red Diamonds. Jego drużyna zremisowała 1:1 z Shimizu S-Pulse w ostatnim grupowym meczu Pucharu Ligi Japońskiej, dzięki czemu awansowała do ćwierćfinału. Do tego zespół przedłużył serię bez porażki do 10 spotkań.

Urawa Red Diamonds z awansem w krajowym pucharze

W niedzielę ekipa Urawy Red Diamonds mierzyła się z Shimizu S-Pulse w ramach szóstej kolejki Pucharu Ligi Japońskiej. Zespół polskiego szkoleniowca nie mógł przegrać – w takiej sytuacji pożegnałby się z rozgrywkami, ponieważ swoje spotkanie wygrała ekipa Kawasaki Frontale.

Od 33. minuty drużyna Urawy musiała gonić wynik po tym, jak do siatki trafił Koya Kitagawa. Cztery minuty po wznowieniu gry po przerwie do wyrównania doprowadził Takahiro Akimoto i był to ostatni gol w tym meczu. Ekipa Macieja Skorży miała sporą przewagę, ale nie była w stanie odnieść zwycięstwa.

Taki rezultat w zupełności jednak wystarczył, aby Urawa Red Diamonds awansowała do ćwierćfinału Pucharu J-League. W sześciu spotkaniach zgromadziła łącznie osiem punktów, dzięki czemu zajęła pierwsze miejsce w tabeli grupy B.

Świetne rezultaty Skorży

Remis 1:1 sprawił, że Maciej Skorża przedłużył swoją świetną passę kolejnych meczów we wszystkich rozgrywkach bez porażki. Obecnie wynosi ona 10 spotkań. Po raz ostatni Urawa Red Diamonds przegrała 10 maja – 0:2 z Sagan Tosu w 10. kolejce japońskiej J-League.

Polski trener generalnie radzi sobie z Japonii bardzo dobrze. Po 16 ligowych kolejkach jego zespół zajmuje czwarte miejsce w tabeli, natomiast na początku maja poprowadził Urawę do triumfu w azjatyckiej Lidze Mistrzów, pokonując w dwumeczu 2:1 ekipę Al-Hilal.