Kolejny świetny mecz Śląska. Lider ograny!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:38
22 wrz 2017, 22:29

W drugim piątkowym meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy wrocławski Śląsk pewnie pokonał u siebie liderującego w tabeli Lecha Poznań. Podopieczni Nenada Bjelicy przez cały mecz oddali zaledwie dwa strzały w kierunku bramki Jakuba Wrąbla.

Szczególnie w pierwszej połowie dosyć wyraźnie dominowali gospodarze. Swoją przewagę wykorzystali już w 24. minucie za sprawą Roberta Picha. Niemrawi poznaniacy nie potrafili zemścić się na rywalu, za co niedługo później skarcił ich… Marcin Robak, czyli do niedawna zawodnik “Kolejorza”. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy arbiter przyznał wrocławianom dość wątpliwy rzut karny. Nie zdecydowano się jednak na użycie VAR-u. Paweł Gil uważał, że Mario Situm faulował w obrębie własnego pola karnego.

Wówczas byliśmy świadkami całkiem ciekawego pojedynku. Naprzeciw Matusa Putnockiego, który ledwie tydzień temu zdołał obronić rzut karny, stanął Marcin Robak- wyborowy strzelec z jedenastego metra. Lepszy okazał się napastnik Śląska, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 2:0.

Echa kontrowersyjnej decyzji arbitra zapewne jeszcze przez pewien czas nie umilkną, ale fakty są takie, że zespół Nenada Bjelicy nawet nie próbował zawalczyć o bardziej korzystny rezultat. Nawet w drugiej połowie nie ruszyli do ataku, toteż wrocławianie nie musieli jakoś specjalnie się  wysilać by dowieźć prowadzenie do końca. Po zwycięstwie nad warszawską Legią (2:1), mogą dopisać sobie także trzy punkty zdobyte nad innym faworytem do mistrzostwa- Lechem Poznań (2:0).

Śląsk Wrocław – Lech Poznań 2:0 (2:0)

24′ R. Pich

45+4′ M. Robak (karny)

Składy:

Śląsk: Wrąbel – Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra – Kosecki, Chrapek (79′ D. Srnić), Sito Riera, Pich – Piech (69′ K. Vacek), Robak (89′ Ł.Madej).

Skład Lecha: Putnocky – Dilaver, Janicki, Nielsen (61′ N. Barkroth), Situm – Trałka, Tetteh – Makuszewski, Majewski, Jevtić (78′ M. Radut) – Gytkjaer (45′ N. Nielsen).

Kartki: M. Robak, S. Riera, M. Chrapek, J. Kosecki (Śląsk) – M. Situm, E. Dilaver, M. Makuszewski (Lech)

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)