Kolejny świetny mecz Wisły Płock, Jagiellonia nie została mistrzem sezonu zasadniczego

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:23
7 kwi 2018, 20:02

Jagiellonia Białystok nie wykorzystała szansy przystąpienia do meczów grupy mistrzowskiej z fotelu lidera. Wicemistrzowie Polski przegrali przed własną publicznością 1:3 (0:2) z Wisłą Płock.

Lider Lotto Ekstraklasy musiał wygrać, by mieć pewność zakończenia sezonu zasadniczego na pierwszym miejscu. Ich sytuację skomplikował już w 9. minucie Arkadiusz Reca, który wykorzystał wrzutkę Semira Štilicia z rzutu wolnego. W 22. minusie Ivan Runje miał sporo szczęścia, ponieważ jego interwencja mogła zakończyć się golem samobójczym. Piłkę zdołał jednak wykopać Mariusz Pawełek i oddalił niebezpieczeństwo. Cztery minuty później goście cieszyli się z drugiego trafienia. Ponownie zadecydował stały fragment gry. Tym razem do rzutu rożnego podszedł Dominik Furman, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się Reca, który uderzeniem głową na bliższy słupek zaskoczył golkipera “Jagi”.

Po bezbarwnej pierwszej części gry, w drugiej połowie białostoczanie zdołali wreszcie trafić do siatki. Po kombinacyjnym rozegraniu uderzeniem z ponad 20 metrów popisał się Martin Pospíšil. Jagiellonia nie poszła jednak za ciosem, nie wykorzystując momentu przewagi w posiadaniu piłki. Zemściło się to w 77. minucie, kiedy Semir Štilić trafił na 3:1 dla płocczan. Wobec triumfu Lecha Poznań nad Górnikiem Zabrze, to “Kolejorz” został więc mistrzem sezonu zasadniczego, a Jagiellonia przystąpi do ostatnich siedmiu kolejek jako wicelider.