Kolejny świetny występ Świderskiego. Wygrał mecz Charlotte FC [WIDEO]

5 paź 2023, 07:51

Karol Świderski po raz kolejny w obecnym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony. Napastnik reprezentacji Polski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu amerykańskiej MLS przeciwko Toronto FC, przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu 3:0.

Dobra forma Świderskiego

Karol Świderski w ostatnich miesiącach znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji. Napastnik reprezentacji Polski jest zdecydowanie najskuteczniejszym piłkarzem Charlotte FC, ale oprócz kolejnych trafień, systematycznie notuje również kolejne asysty i udane występy.

Wielce prawdopodobne, że dzięki dobrej skuteczności 26-latek zasłuży na powołanie od Michała Probierza do reprezentacji Polski na dwa październikowe mecze. Kolejny dowód na to, że zasługuje na grę w kadrze zaprezentował w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu.

Dwa gole i asysta Świderskiego

W meczu 36. kolejki amerykańskiej MLS Charlotte FC grało przed własną publicznością z najsłabszą w konferencji wschodniej drużyną Toronto FC. Świderski rzecz jasna pojawił się w wyjściowym składzie i tak naprawdę już w pierwszej połowie mógł mieć hat-tricka na koncie.

Napastnik reprezentacji Polski dwukrotnie trafiał do siatki z rzutów karnych w 8. i 45. minucie. W 33. minucie również wpisał się na listę strzelców, ale tym razem radość z gola zabrała mu decyzja sędziego, który dopatrzył się pozycji spalonej. W 56. minucie Świderski zaliczył również asystę przy bramce Brechta Dejaegere, a Charlotte FC wygrało 3:0.

Starcie z Toronto FC było 36. występem Karola Świderskiego w obecnym sezonie. Jego dotychczasowy bilans to 14 goli i osiem asyst. Jeszcze przed najbliższą przerwę na reprezentacje jego Charlotte FC rozegra jeden mecz – w niedzielę zmierzy się z Chicago Fire.