“Kolejorz” na autostradzie po mistrzostwo!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:33
3 cze 2015, 22:30

Lech Poznań rozgromił w Zabrzu Górnika 6:1! Tym samym poznaniacy znacząco przybliżyli się do mistrzowskiego tytułu, bowiem ma już nad Legią trzy punkty przewagi.

To był szalony mecz! Górnik już w 5. minucie wyszedł na prowadzenie po strzale Nowaka w samo okienko. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo bowiem Lech strzelił gola 4 minuty później! Od tego momentu na boisku widzieliśmy tylko jedną drużynę – tą z wielkopolski. W 17. minucie było już… 1:3 po dwóch trafieniach Hamalainena. 30, minuta i już 4:1 po bombie Sadajeva. Mogło być zdecydowanie wyżej, bo górnicy widocznie pomylili dyscypliny.

Wygrana Lecha była już formalnością. W II odsłonie gry dwa kolejne ciosy wyprowadził Darko Jevtić po asystach Pawłowskiego.

Nokaut. 6:1, które przesądza praktycznie kwestię tego kto zostanie Mistrzem Polski. Lech ma bowiem 3 punkty przewagi nad Legią, która tylko zremisowała w Gdańsku. Trudno wyobrazić sobie stratę punktów Lechitów w ostatnim meczu z Wisłą, na własnym stadionie, a co dopiero porażkę…