Kompromitacja Bayernu w Pucharze Niemiec. Odpada po meczu z 3-ligowcem!

2 lis 2023, 08:03

Bayern Monachium zanotował sporą wpadkę w Pucharze Niemiec. Mistrzowie kraju sensacyjne przegrali z 3-ligowym FC Saarbrucken 1:2, a gol na wagę zwycięstwa dla gospodarzy padł w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Bawarczycy pożegnali się więc z rozgrywkami już w 2. rundzie.

Wstydliwa porażka Bayernu Monachium

W ostatniej kolejce Bundesligi piłkarze Thomasa Tuchela rozgromili Darmstadt aż 8:0, strzelając wszystkie osiem goli w drugiej połowie spotkania. Wydawało się, że pojedynek z 3-ligowym Saarbrucken będzie dość miał dość podobny przebieg i rozpędzeni Bawarczycy pewnie awansują do trzeciej rundy.

Początkowo wszystko układało się po myśli Bayernu. W 16. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Thomasa Muellera. Tuż przed zejściem do szatni Saabrucken niespodziewanie jednak wyrównało, a na listę strzelców wpisał się Patrick Sontheimer.

Po zmianie stron Bayern miał ogromną przewagę i co chwilę atakował na bramkę gospodarzy. Saabrucken przeprowadziło właściwie jedną groźną akcję, ale sensacyjne dała ona zwycięstwo. W szóstej minucie doliczonego czasu gry Marcel Gaus pokonał Manuela Neuera i wyrzucił Bayern z Pucharu Niemiec.

1. FC Saarbrücken vs Bayern Monachium 2:1
0:1 Thomas Mueller 16′
1:1 Patrick Sontheimer 45+1′
2:1 Marcel Gaus 90+6′

Bayern Monachium tym samym po raz trzeci w ostatnich czterech latach odpada z Pucharu Niemiec już w 2. rundzie. W sezonie 2020/21 po serii jedenastek przegrał z Holstein Kiel, a rok później został rozgromiony przez Borussię Moenchengladbach aż 0:5.

Oficjalnie: FIFA wybrała gospodarza MŚ 2034. To było do przewidzenia