Kompromitacja Lechii w sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:58
19 sty 2016, 17:04

W meczu towarzyskim rozgrywanym podczas zgrupowania w Turcji Lechia Gdańsk uległa FC Vaduz 2:4. Gole dla gdańszczan zdobyli Adam Buksa i Juliusz Letniowski.

Lechia Gdańsk rozpoczęła spotkanie w praktycznie najsilniejszym składzie. Jednak nie przełożyło się to na korzystny wynik. Ostatnia drużyna ligi szwajcarskiej w pierwszej połowie spotkania spuściła solidny łomot biało-zielonym. Po 45. minutach było już 4:0 dla Vaduz. Na dodatek samobójcze trafienie zaliczył Grzegorz Wojtkowiak, a czerwoną kartką został ukarany Sebastian Mila.

Po bardzo nieudanym początku trener Piotr Nowak zdecydował, że po zmianie stron wystawi innych zawodników. Zmiana całej “jedenastki” przyniosła efekt, gdyż udało się odrobić dwie bramki. Najpierw gola strzelił Adam Buksa, a następnie na 2:4 wynik ustalił młodziutki, 17-letni Juliusz Letniowski, który od niedawną trenuje z pierwszym zespołem.

Lechia Gdańsk – FC Vaduz 2:4 (0:4)

Składy:

Lechia Gdańsk:

I połowa: Marić – Wawrzyniak, Mila, Łukasik, Makuszewski, Haraslin, Chrapek, Peszko, Wojtkowiak, Kuświk, Gerson.

II połowa: Budziłek – Janicki, Krasić, Mak, Buksa, Maloca, Chrzanowski, Markovic, Letniowski, Stolarski, Żebrakowski.

FC Vaduz: Klaus – Avdijai (46. Grippo), Messaoud (46. Ciccone), Moreno (46. Cecchini), von-Niedehausern, Borgmann (46. FelFel), Stahael, Muntwiler, Buhler (46. Burgmeier), Sadiku (46. Caballero), Kamber.