Końcówka Olkowskiego, Koeln rozbiło beniaminka

23 kwi 2016, 17:22

FC Koeln Pawła Olkowskiego rozbiło na własnym stadionie Darmstadt 4:1 i praktycznie zapewniło sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Spotkanie z wysokiego c rozpoczęli gospodarze, którzy za sprawą Anthony’ego Modeste objęli prowadzenie już w 4. minucie. Goście odpowiedzieli już osiem minut później, a do wyrównania doprowadził niemiecki pomocnik Jerome Gondorf. Radość beniaminka nie trwała jednak długo bo w świetnej formie dzisiejszego popołudnia był francuski napastnik, który na 10 minut przed końcem pierwszej połowy ponownie wyprowadził Koeln na prowadzenie.

W drugiej połowie rządzili i dzielili już tylko gospodarze, a dokładnie Marcel Risse. Niemiec najpierw w 52. minucie trafił na 3:1, a na kwadrans przed końcem meczu ustalił wynik spotkania na 4:1.

Paweł Olkowski pojawił się na placu gry w 79. minucie zmieniając pewnego gry w podstawowej “11” Duńczyka, Frederika Sorensena.

W tabeli Bundesligi Koeln z 40 punktami jest na 8. miejscu z nikłymi szansami na awans do europejskich pucharów, ale też już i praktycznie pewnym utrzymaniem. Darmstadt ma na swoim koncie 5 oczek mniej i jest 13. z przewagą 4 punktów nad strefą spadkową.