Strona główna Piłka nożna Konferencja „Projekt Futbol”- Jak wykorzystać pasję do piłki? Poznaj 5 projektów!

Konferencja „Projekt Futbol”- Jak wykorzystać pasję do piłki? Poznaj 5 projektów!

0

Konferencja „Projekt Futbol” odbyła się po raz pierwszy w Poznaniu w sobotę 7 grudnia. Miejscem konferencji był Hotel T&T. Spotkanie to było okazją do poznania wielu ciekawych osób, którzy swoją pracą budują własną pozycję w świecie piłki nożnej. Dodatkowo w trakcie przerw dużo czasu poświęcono na rozmowy, wzajemną dyskusję czy wymianę poglądów. 

Konferencję rozpoczęli przedstawiciele KS Polonii Środa Wielkopolska. Swoją wiedzą w budowaniu rozwoju klubu podzielili się prezes Polonii Rafał Ratajczak oraz kierownik drużyny Łukasz Szarzyński. Podczas wystąpienia mieliśmy okazję dowiedzieć się w jaki sposób zbudować klub sportowy w małej lokalnej społeczności. Działania Polonii budzą podziw. To m.in. 9 sekcji, drużyny młodzieżowe chłopców i dziewcząt, certyfikat „Złota Gwiazdka” otrzymany od PZPN-u. Przedstawiciele klubu podzielili się także wiedzą na temat odpowiedniego zarządzania infrastrukturą sportową czy tworzenia Klubu Partnera Piłka i Biznes. KS Polonia Środa Wielkopolska to klub prowadzony z odpowiednio przygotowaną strategią dotyczącą akademii, marketingu czy rozwoju sportowego.  Klub z celem społeczno-sportowym.

Kolejne wystąpienie to grupa Futbol Kolektyw. Prawdziwi pasjonaci (w końcu udział w Prawdzie Futbolu zobowiązuje) wykorzystujący swoje umiejętności do rozwoju scoutingu w Polsce. Mateusz Chomiczewski wraz z Michałem Kotarskim oraz Pawłem Szczudło przedstawili cele swojego projektu. Pasjonaci scoutingu stworzyli platformę webową, która umożliwia zainteresowanym adeptom piłki nożnej na umieszczanie informacji na swój temat. Informacje budują profil piłkarza, a następnie są podstawą do zmiany klubu. Sam proces oceniania zawodników odbywa się dzięki stworzonej przez Futbol Kolektyw aplikacji scoutingowej. Na sam koniec grupa przygotowuje szczegółowy raport o danym zawodniku

Następnie swoją wielką wiedzą podzielił się trener Bogumił Głuszkowski założyciel Cityzen. Rozmowa zaczęła się od zwrócenia uwagi na niezauważalną często postawę ciała. Później uczestnicy uzyskali ogrom wiedzy na temat treningu indywidualnego. W dyskusji padło wiele na temat emocji w sporcie wywołanych przez nadmierną motywację. Poznano w jaki sposób wpływa to na ciało sportowca. Była to duża dawka niezbędnej wiedzy w zawodzie trenera, który powinien pomóc swojemu podopiecznemu w zarządzaniu emocjami.. Kluczem dającym możliwość odniesienia sukcesu jest 10 tys. świadomych powtórzeń. By móc je wykonać należy jednak przejść przez odpowiedni schemat treningu. Wykład ten pozwolił uczestnikom zobaczyć jak dużej odpowiedzialności, wiedzy i pracy wymaga przygotowanie indywidualne w sporcie. 

Później głos zabrali główni organizatorzy konferencji czyli Projekt Futbol. Charakter działania agencji przedstawił Jan Grzegorzewski, który wspólnie wraz z Łukaszem Duszczakiem oraz Mateuszem Kaniewskim pomagają zawodnikom w budowaniu kariery piłkarskiej. Co ważne praca menedżera w Projekt Futbol to nie tylko pomoc w transferze, ale również stworzenie pomysłu na życie po karierze sportowej, organizowanie obozów rozwijających umiejętności piłkarskie czy wyjście z wartościami sportowymi do szkół. Ważne by kierować się dobrem zawodnika i tak zorganizować sposób współpracy by stawiać systematyczne kroki w rozwoju. 

Na zakończenie konferencji poznać mogliśmy agencję analityki sportowej Sport Analytics. Niedawno na łamach naszego portalu informowaliśmy Was o ciekawych projektach agencji we współpracy m.in. z Fortuna I liga czy z Wisłą Płock. Uczestnicy konferencji poznali szczegółowy proces tworzenia oferty sponsorskiej. Właściciel agencji Paweł Chmielowski przedstawił działania, które wpływają na optymalną współpracę na linii klub/zawodnik – sponsor. Dodatkowo przedstawiono także jeden z najnowszych projektów agencji dotyczący scoutingu. Polega on na określeniu za pomocą odpowiednich analiz statystycznych profilu zawodnika, który mógłby w znaczący sposób zasilić dany klub piłkarski. 

Było to spotkanie pełne pasji do piłki dlatego, nie mogło nas tam zabraknąć. Była to możliwość do poznania ludzi z wizją na piłkę zarówno wśród prelegentów jak i słuchaczy. To pierwsza, ale mamy nadzieję nie ostatnia konferencja. Portal polski-sport.pl na pewno weźmie udział w kolejnej. Zapraszamy Was do zajrzenia na strony internetowe oraz media społecznościowe wspomnianych organizacji. Zachęcamy również do rozejrzenia się i zauważenia lokalnych inicjatyw oraz doświadczenia jak na tym być może nieco innym, niższym poziomie działają pasjonaci piłki. Prawdopodobnie wiele z nich tworzy ciekawe idee z potencjałem. Osoby, które poznaliśmy na konferencji „Projekt Futbol” tworzą je na pewno i są tego najlepszym przykładem.   http://credit-n.ru/offers-zaim/joymoney-srochnye-online-zaymi.html

Komentarze