Koniec długiego oczekiwania. Jakub Błaszczykowski wrócił na boisko

Aktualizacja: 30 mar 2023, 00:18
24 mar 2023, 16:31

Po niemal dwóch latach przerwy do futbolu wrócił Jakub Błaszczykowski. Jedna z legend reprezentacji Polski wzięła udział w przegranym przez Wisłę Kraków sparingu z Odrą Opole. Przypomnijmy, że 37-latek zmagał się z kontuzja więzadeł krzyżowych od sierpnia 2021 roku.

Błaszczykowski uporał się z urazem. Legenda wróciła do gry

Wiele miesięcy w gabinetach lekarskich spędził Jakub Błaszczykowski. Ostatnie spotkanie, w którym wystąpił zawodnik, miało miejsce jeszcze w PKO BP Ekstraklasie. Dokładnie to 21 sierpnia 2021 roku pomocnik wyszedł na murawę w meczu z Górnikiem Łęczna. Ten “Biała Gwiazda” wygrała 3:1. Błaszczykowski spędził z kolegami 12 minut.

Następnie były zawodnik Borussii Dortmund zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. W związku z tym Błaszczykowski musiał zostać poddany długiej rehabilitacji. Według oficjalnych statystyk opuścił 59 meczów. Teraz 37-latek ponownie wrócił do gry. Zameldował się na murawie w 60. minucie sparingu z Odrą Opole.

Doświadczony zawodnik nie uchronił jednak swojego zespołu przed porażką. Wisła Kraków przegrała mecz towarzyski w stosunku 1:3. Dla 37-latka najważniejszy jest jednak powrót do gry. Zwłaszcza że możliwy jest również jego ponowny występ w reprezentacji Polski. Według informacji “Kickera” miałby on zagrać w pożegnalnym spotkaniu z Niemcami.

Warto dodać, że piątkowy mecz to nie tylko powrót Błaszczykowskiego. Wraz z 37-latkiem na boisku pojawił się również Zdenek Ondrasek. Obaj piłkarze na murawie zameldowali się w 60. minucie gry.