Koniec europejskiej przygody Cracovii…

7 lip 2016, 21:51

Już na pierwszej rundzie kończy się przygoda Cracovii z europejską piłką. Piłkarze z Krakowa nie odrobili dwubramkowej straty z pierwszego meczu ze Shkendiją Tetovo, przegrywając na własnym boisku 1:2.

Przed tygodniem Cracovia niespodziewanie uległa w Skopje wicemistrzowi Macedonii 0:2. Porażka ze Shkendiją Tetovo postawiła Pasy w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem, jednak trener Zieliński jasno podkreślał, że wierzy w awans swoich podopiecznych. Również trener wicemistrza Macedonii nie skreślał polskiego zespołu i chłodził nastroje w swojej drużynie.

Trener Pasów dokonał kilku znaczących roszad w składzie zespołu. Z pierwszą jedenastką pożegnali się Litauszki, Bejan oraz Cetnarski. W ich miejsce Zieliński postawił na Polczaka, Covilo oraz Karachanakova.

Zawodnicy Cracovii źle ropoczęli spotkanie i już w 3. minucie Ibraimi był blisko pokonania Sandomierskiego. Dziesięć minut później ten sam zawodnik wyprowadził wicemistrzów Macedonii na prowadzenie. Shkendija przeprowadziła szybką akcję lewą stroną boiska, a Ibraimi zakończył akcję uderzeniem przy słupku. W tym momencie sytuacja Pasów wydawała się bardzo trudna, gdyż do awansu brakowało Cracovii już 4 bramek.

W drugim kwadransie gry gospodarze byli drużyną wyraźnie lepszą, a swoje okazje do zdobycia bramki mieli Deleu oraz dwukrotnie Karachanakov. Na nieszczęście dla Cracovii dobrze w to spotkanie wszedł bramkarz rywali Zahov, który kilkukrotnie przed przerwą ratował swój zespół przed utratą gola.

W przerwie Jacek Zieliński dokonał dwóch zmian w składzie – w miejsce Vestenickiego pojawił się Wdowiak, zaś Dąbrowskiego zmienił Cetnarski.

Cracovia rozpoczęła drugą połowę od mocnego uderzenia. Z ostrego kąta strzelał Budziński, ale piłka nie wpadła do sieci. W 49. minucie trener Pasów musiał przeprowadzić wymuszoną zmianę, gdyż kontuzja wykluczyła z dalszej gry wyróżniającego się w tym meczu Karachanakova.

Podopieczni Jacka Zielińskiego zdominowali Macedończyków w drugiej połowie, jednak strzały Stebleckiego nie znajdowały drogi do siatki. Szczęście uśmiechnęło się do Cracovii w 68. minucie meczu –  z rzutu wolnego uderzył Mateusz Cetnarski, piłka odbiła się od Besira Demiriego i wpadła do bramki.

Mimo kolejnych dogodnych okazji do zdobycia gola piłkarze Cracovii nie potrafili pokonać Zahova. W doliczonym czasie gry Macedończycy przeprowadzili zabójczą kontrę, którą na bramkę zamienił Hasani. Tym samym przygoda Pasów w europejskich pucharach zakończyła się już na pierwszej rundzie eliminacji.

Shkendija Tetovo w II rundzie eliminacji Ligi Europy zagra z azerskim Neftici Baku.

Cracovia 1:2 (0:1) – Shkendija Tetovo

Bramki : Besir Demiri (sam.) 68′ – Besart Ibraimi 13′, Hasani 90′

Pierwszy mecz : przegrana Cracovii 0:2, awans : Skhendija Tetovo

Cracovia : Sandomierski – Wójcicki, Polczak, Wołąkiewicz, Deleu – Čovilo, Dąbrowski (46′ Cetnarski), Vestenický (46′ Wdowiak), Budziński, Karachanakov (49′ Steblecki)- Jendrišek

Shkendija Tetovo : Zahov – Todorovski, Bejtulai, Cuculi, Nuhi – Alimi, Vujčić, Radeski (84′ Taipi), Hasani – Stênio Júnior, Ibraimi (88′ Vicor Juffo)