Koniec passy GKS-u. Wisła wygrywa!

Aktualizacja: 13 lis 2015, 22:50
13 lis 2015, 20:22

W pierwszym meczu 17. kolejki I ligi Wisła Płock podejmowała na własnym obieckcie zespół GKS-u Katowice. Lider rozgrywek nie dał żadnych szans rywalowi wygrywając 2:0. Była to pierwsza porażka gości od siedmiu spotkań.

Spotkanie rozpoczęło się spokojnie. Obie drużyny szukały swoich szans, ale nie były to groźne ataki. Takie miały miejsce dopiero po 30 minutach gry, kiedy Wisła osiągnęła wyraźną przewagę. Przyniosła ona efekt już w 37 minucie, kiedy piłka po uderzeniu Damiana Piotrowskiego wpadła do bramki Rafała Dobrolińskiego. Mimo tego, że gospodarze wciąż mieli przewagę wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej części gry.

Płoczczanie tak jak mocny akcentem zakończyli pierwszą połowę tak mocnym rozpoczęli drugą. W 53 minucie mieliśmy 2:0. Na listę strzelców ponownie wpisał się Damian Piotrowski. Po tym trafieniu Wisła zaczęła kontrolować boiskowe wydarzenia. GieKSa nie była wstanie nic zrobić. Na kwadrans przed końcem powinno być już po meczu, ale Łysiak przegrał pojedynek z Dobrolińskim. Chwilę potem Goncerz strzelał na bramkę Wisły, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Goście twierdzili, że w tej sytuacji należał im się rzut karny, ale gwizdek sędziego milczał. W 81 minucie boisko za drugą żółtą kartkę musiał opuścić Szymiński. Nie miało to już jednak żadnego znaczenia dla boiskowych wydarzeń.

Wisła Płock – GKS Katowice 2:0

1:0 – Piotrowski 36′
2:0 – Piotrowski 53′

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Przemysław Szymiński, Piotr Mroziński – Piotr Wlazło, Maksymilian Rogalski (41′ Wojciech Łuczak) – Damian Piotrowski Paweł Łysiak , Dominik Kun – Mikołaj Lebedyński (79′ Dimitar Iliev)

GKS Katowice: Mateusz Kuchta – Rafał Pietrzak (46′ Maciej Bebenek), Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Oliver Praznovsky – Povilas Leimonas (46′ Filip Burkhardt), Łukasz Pielorz, Adrian Frańczak, Paweł Szołtys, Bartosz Iwan (61′ Wojciech Trochim) – Grzegorz Goncerz.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).