Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Koniec przygody Keity z Lechem

Koniec przygody Keity z Lechem

0

Początek sierpnia miał być czasem, w którym Muhamed Keita powróci z Norwegii do Poznania. Miał, ale nie będzie, gdyż Jan Urban nie widzi 25-latka w składzie Kolejorza.

Poznański klub kupił skrzydłowego latem 2014 roku. Sezon 2014/2015 zakończył z bilansem 2 bramek w 19 meczach. Norweg na początku zeszłego sezonu został wypożyczony do norweskiego Stabaek IF. Od początku tego roku reprezentował barwy Stromsgodset IF.

W norweskim klubie grał w eliminacjach Ligi Europy, strzelając dwie bramki rywalowi Zaglębia Lubin w III rundzie eLE – SonderjyskE.

Gra w Norwegii dała słuszne pytania dotyczące powrotu Keity do Poznania. Początkowo sprawę wyjaśnił sam Norweg, mówiąc, że nie chce już grac dla Lecha. Wszelkie wątpliwości rozwiał jednak Jan Urban.

Nie było tematu powrotu Keity i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Sprawa zawsze robi się głośna w mediach, gdy piłkarz przypomni się golami, ale to nie oznacza, że znów będzie grał w Lechu. 

Umowa Norwega z Kolejorzem obowiązuje do końca sezonu 2016/2017. Prawdopodobnie Keita zostanie wykupiony przez Stromsgodset.

Komentarze