Koniec przygody Marcina Burkhardta z Ligą Europy!

Aktualizacja: 25 lip 2015, 00:21
23 lip 2015, 18:48

Cherno More Warna z Marcinem Burkhardtem w składzie uległo Dinamu Mińsk 0:4. Oznacza to, że bułgarski zespół kończy swoją przygodę z Ligą Europy.

Ekipa Polaka przed dzisiejszym rewanżem była w nie najlepszej sytuacji. Wynik 1:1 w pierwszym meczu sprawił, że Burkhardt i spółka, żeby awansować musieli strzelić conajmniej jedną bramkę.

Od początku jednak gospodarze z Mińska przeważali, czego efektem był gol Korytki w 41. minucie. Kilka minut później Palankov otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Sytuacja gości była już wtedy bardzo trudna. W przerwie trener zespołu z Warny dokonał dwóch zmian. Boisko opuścił między innymi Marcin Burkhardt.

W 58. minucie gola strzelił Adamović. Było już praktycznie po meczu. Goście w osłabieniu nie byli w stanie strzelić nawet honorowej bramki, a zespół z Mińska spokojnie kontrolował mecz dwukrotnie jeszcze pokonując bramkarza rywali – w 86. i 92. minucie. Obie bramki zdobył Beqiraj.