Koniec sezonu dla Polaków. Karol Świderski asystą pożegnał się z MLS?

26 paź 2023, 10:42

Drużyna trójki Polaków Charlotte FC odpadła na etapie 1/16 finału w play-offach Major League Soccer. Ekipa z Karoliny Północnej uległa w nocy ze środy na czwartek zawodnikom New York Red Bulls 5:2. Dla Karola Świderskiego, Kamila Jóźwiaka i Jana Sobocińskiego oznacza to koniec sezonu 2023.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Świderski kończy w lidze, ale przed nim mecze reprezentacji

Charlotte FC zapewniło sobie awans do play-offów Major League Soccer, dzięki pokonaniu Interu Miami w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego. Faza pucharowa dla zawodników prowadzonych przez Christiana Lattanzio nie potrwała zbyt długo. Ekipa Świderskiego, Jóźwiaka i Sobocińskiego odpadła w 1/16 finału.

Mecz na Red Bull Arena od samego początku nie układał się po myśli “polskiego” zespołu. Charlotte FC już w pierwszej połowie przegrywało 3:0 po dwóch golach Eliasa Manoela i trafieniu Johna Tolkina. Gościom udało się co prawda strzelić gola kontaktowego w 49. minucie. Przy pięknej bramce Calderona Vargasa asystował Karol Świderski. To było jednak zbyt mało, aby wywalczyć awans.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2. Odpadnięcie Charlotte FC z play-offów to zła wiadomość dla selekcjonera reprezentacji Polski Michała Probierza. Piłkarzy czeka teraz dłuższa przerwa od gry, a przecież w listopadzie naszą kadrę czekają kolejne mecze eliminacji do mistrzostw Europ 2024.

Ponadto może się okazać, że dla Świderskiego było to w ogóle ostatnie spotkanie rozegrane w Ameryce Północnej. Zawodnik już kilka miesięcy temu przyznał, że chciałby wrócić do Europy. Najbliższe zimowe okno transferowe może być więc idealną okazją, aby opuścić szeregi zespołu z Karoliny Północnej.