Reklama

Kontrowersyjny plan na Ligę Mistrzów. Mecze będą rozgrywane poza Europą?

Najlepsze kluby ze Starego Kontynentu rozmawiają o kontrowersyjnym pomyśle, aby część spotkań Ligi Mistrzów rozgrywać poza Europą. Dziennikarze „The Atheltic” donoszą, że pod uwagę brane są Stany Zjednoczony, Chiny oraz kraje Bliskiego Wschodu.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Liga Mistrzów: Kluby szukają pieniędzy, która są poza Europą

W tym tygodniu komitet wykonawczy UEFA zbierze się w Chorwacji. Ma to mieć miejsce przed walnym zgromadzeniem Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA), która zorganizowane zostanie w Turcji. Dziennikarze „The Athletic” ujawnili, że jednym z tematów, który ma być przedyskutowany, jest pomysł wyjścia z Ligą Mistrzów poza granicę Europy.

Taka opcja ma być preferowana przez właścicieli niektórych klubów, która aktualnie grają w Champions League. Według dziennikarzy władze najlepszych europejskich drużyn są otwarte na to, aby część spotkań Ligi Mistrzów obywała się w USA, Chinach lub Bliskim Wschodzie. Jedną z osób, która ma popierać dyskusje na ten temat, jest prezydent Paris Saint-Germain Nasser Al-Khelaifi. Jest on zarazem przewodniczy ECA i członkiem komitetu wykonawczego UEFA.

Media podkreślają jednak, że taki pomysł z pewnością wywołałby niezadowolenie wśród wielu europejskich kibiców. Fani ze Starego Kontynentu mieliby bowiem utrudnione zadanie, aby zobaczyć niektóre występy swoich ulubieńców. Zwłaszcza że pierwsze mecze, które miałyby odbyć się poza Europą, dotyczyłyby już fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Stale powraca również pomysłem, aby rozgrywać finały Ligi Mistrzów poza Starym Kontynentem. Coraz więcej mówi się, że ostatni mecz Champions League mógłby odbywać się w Stanach Zjednoczonych. Takim zmianom sprzyjaj reforma, która wejdzie w życie od 2024 roku. Wtedy też w LM będzie grało 36 drużyn i zniknie faza grupowa w obecnym kształcie. Zamiast tego turniej będzie rozgrywany w formacie szwajcarskim.

Radomiak Radom zagra z uczestnikiem Ligi Mistrzów. Jeszcze w tym miesiącuPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama