Korona gromi Pogoń. Koniec długiej serii Portowców bez porażki

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:25
26 lis 2016, 17:19

Korona Kielce wygrała trzeci mecz z rzędu w Lotto Ekstraklasie. Podopieczni Macieja Bartoszka pokonali u siebie Pogoń Szczecin 4:1 (2:0).

Goście przed sobotnim starciem mogli pochwalić się serią siedmiu meczów z rzędu w Ekstraklasie bez porażki. Co więcej, w bezpośrednich pojedynkach z Koroną Portowcy nie przegrali od ośmiu spotkań. Największym nieobecnym kielczan był pauzujący Radek Dejmek. Z kolei Pogoń do Kielc przyjechała w najsilniejszym składzie m.in. ze strzelcem czterech bramek w ostatnim meczu, Adamem Gyurcso.

Już w czwartej minucie po kiksie Akahoshiego do piłki dopadł Vanja Marković i strzałem po ziemi wyprowadził Koronę na prowadzenie. Za stratę gola oprócz Japończyka, trzeba obwinić również Dawida Kudłę, który przepuścił piłkę lecącą w środek bramki. Golkiper gości miał też problem z obroną centry Kiełba, ale ostatecznie wyłapał próbę. Gospodarze nie zamierzali przestawać atakować i w 33. minucie mogli prowadzić już dwiema bramkami, ale po strzale Rymaniaka Kudłę uratował słupek. Ta sztuka udała się jednak tuż przed przerwą, kiedy to Nabil Aankour fantastycznym strzałem z woleja trafił w samo okienko.

Po przerwie kielczanie dobili rywali. W 53. minucie drugą bramkę z 25. metrów strzelił Marković. Portowcy wyraźnie zwolnili, nie mając nadziei na korzystny wynik. W 78. minucie Aankour nie chciał być gorszy od rozstrzelanego kolegi i wyrównał jego osiągnięcie. Marokańczyk tym razem po dośrodkowaniu Abalo głową wpakował piłkę do bramki. Honorowego gola ustalającego wynik spotkania w samej końcówce strzelił Mateusz Matras

Korona Kielce – Pogoń Szczecin 4:1 (2:0)
5′ Marković, 45+2′ Aankour, 53′ Marković, 78′ Aankour – 90+2′ Matras

Korona: Małkowski – Gabovs, Rymaniak, Diaw, Grzelak – Marković (71′ Pyłypczuk), Możdżeń, Abalo (81′ Cebula), Aankour – Palanca, Kiełb (69′ Przybyła)

Pogoń: Kudła – Rapa, Rudol, Fojut, Nunes – Murawski (59′ Drygas), Matras – Delev, Akahoshi (59′ Kort), Gyurcso (72′ Zwoliński) – Frączczak

Żółte kartki: 15′ Aankour, 46′ Marković, 72′ Abalo – 4′ Fojut, 53′ Frączczak, 56′ Gyurcso, 72′ Delev