Korona Kielce awansowała do Ekstraklasy. Kluczowy gol padł w dogrywce

30 maj 2022, 12:42

Wielka radość zapanowała w Kielcach po meczu barażowym o Ekstraklasę. Korona wygrała starcie z Chrobrym Głogów (3:2) i wywalczyła sobie wymarzony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Gol na wagę zwycięstwa padł w 119. minucie meczu.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Korona Kielce wraca do Ekstraklasy po dwóch latach

Drużyna Leszka Ojrzyńskiego wraca do PKO PB Ekstraklasy. Losy awansu Kielczanie przypieczętowali w niedzielny wieczór, a zwycięskiego gola strzelił pod koniec dogrywki Jacek Kiełb. Na kilka chwil przed końcem gry 34-latek wykorzystał podanie od Jakuba Łukowskiego i zapewnił swojemu klubowi upragnioną wygraną.

Były jednak momenty w niedzielnym meczu, w których to zespół z Głogowa był bliższy wygrania spotkania barażowego. Pod koniec pierwszej połowy, przegrywając 1:0, piłkarze Chrobrego wrzucili wyższy bieg i w ciągu jednej minuty strzelili dwa gole. Wtedy na listę strzelców wpisali się Mikołaj Lebedyński oraz Michał Rzuchowski.

Po zmianie stron lepiej spisywali się jednak zawodnicy Korony. Kielczanie w 64. minucie meczu wyrównali na 2:2, dzięki wykorzystaniu rzutu karnego przez Adama Frączczaka. W efekcie konieczna była dogrywka. W niej, z biegiem czasu dość niespodziewanie Chrobry zaczął zyskiwać przewagę. Goście byli nawet bliscy strzelenia zwycięskiego gola, ale ostatecznie wynik ustalił wspomniany wcześniej Jacek Kiełb.

Zespół z województwa świętokrzyskiego wraca do Ekstraklasy po dwóch latach przerwy. Kielczanie do baraży awansowali dzięki zajęciu czwartego miejsca w I lidze. W półfinałowym starciu pokonali Odrę Opole (3:0).