Korona Kielce i Chrobry Głogów w finale baraży. Powalczą o Ekstraklasę

27 maj 2022, 12:30

Korona Kielce pokonała Odrę Opole 3:0 i awansowała do finału baraży Fortuna 1. Ligi. O promocję do Ekstraklasy kielczanie zagrają z Chrobrym Głogów, który sensacyjnie wygrał z Arką Gdynia 2:0.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Korona Kielce pewnie wygrała z Odrą

To piłkarze z Opola lepiej rozpoczęli rywalizację z Koroną, lecz fatalne pudło z idealnej pozycji zaliczył Tomas Mikinić. W myśl zasady, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, kielczanie skontrowali kilkadziesiąt sekund później. Jacek Podgórski uderzył z dystansu i futbolówka po rykoszecie zatrzepotała w sieci bramki rywali.

Potem świetną okazję do wyrównania zaprzepaścił Dawid Czapliński. Około 30. minuty potyczki Adam Frączczak podwyższył prowadzenie gospodarzy z rzutu karnego. Ostateczny cios podopieczni Leszka Ojrzyńskiego wyprowadzili jeszcze przed przerwą. W 39. minucie jak z armaty huknął Podgórski, ponownie wpisując się na listę strzelców. Na Suzuki Arenie rezultat nie uległ już zmianie, dzięki czemu Korona Kielce awansowała do finału baraży o Ekstraklasę.

Chrobry Głogów sprawił sensację

Arka Gdynia była murowanym faworytem w starciu z Chrobrym Głogów. Zresztą, podobnie jak w ubiegłym roku – to gdynianie byli typowani do awansu na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Historia lubi się powtarzać? Wydaje się, że w przypadku drużyny Arki wręcz uwielbia, a kto wie, czy nawet nie kocha.

Bohaterami ekipy gości zostali Dominik Piła oraz Mikołaj Lebedyński. Chrobry Głogów zwyciężył 2:0 i sprawił gigantyczną sensację. Teraz piłkarze z Głogowa zmierzą się w finale baraży o promocję do Ekstraklasy z wyżej wymienioną kielecką Koroną. Jeśli udałoby się im ograć zespół Ojrzyńskiego, staliby się absolutnym beniaminkiem Ekstraklasy.

Finał baraży o awans do Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce i Chrobrym Głogów odbędzie się w niedzielę 29 maja. Początek tego współzawodnictwa zaplanowano na godzinę 20:45.

Znamy mistrza i spadkowiczów. Jak będzie wyglądać Ekstraklasa w nowym sezonie?