Korona Kielce przypieczętowuje utrzymanie w elicie!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:33
5 cze 2015, 22:24

Korona Kielce potwierdziła swoje ekstraklasowe umiejętności i pokonując na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej!

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przystępowali do dzisiejszego pojedynku z nożem na gardle, gdyż nie byli w 100% pewni utrzymania. Te wątpliwości jednak gospodarze rozwiali już w pierwszej połowie.

Najpierw w 31. minucie piłkę do bramki Zajaca wbił Luis Carlos, a na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy ten sam zawodnik praktycznie zapewnił “złocisto-krwistym” utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie!

Kiedy wszyscy szykowali się na przerwę bramkę kontaktową dla gości zdobył Kołodziej wprowadzając na twarze kibiców lekkiej zaniepokojenie.

Po raz trzeci Kielczanie zadali cios w 66. minucie. W polu karnym faulowany był Aleksandrs Fertovs, a Richarda Zajaca pewnym strzałem zmyli Jacek Kiełb.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, ale żadna z drużyn nie schodziła z boiska załamana. Zarówno Kielczanie jak i Górale utrzymali się w T-Mobile Ekstraklasie!