Korona remisuje z Piastem

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:30
31 lip 2016, 20:02

W ostatnim niedzielnym spotkaniu piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy Korona Kielce podejmowała wicemistrza Polski – Piasta Gliwice. Oba zespoły musiały podzielić się punktami po remisie 1:1.

Pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w zbyt dużo emocji i sytuacji bramkowych. Wizualną przewagę na boisku miał Piast Gliwice, ale nie mógł swoich nielicznych akcji, podobnie jak Korona, zamienić na chociażby jeden celny strzał. Oba zespoły nie pokazywały ofensywnej gry, raczej były skupione na tym by nie stracić gola, co do przerwy gospodarzom, jak i piłkarzom z Gliwic się udało. Po bardzo usypiającej pierwszej połowie na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Po przerwie gra trochę się rozkręciła. W 58. minucie piłkę do siatki gliwiczan wpakował Diaw, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej i ostatecznie nic z tej pierwszej dosyć groźnej akcji nie wynikło. Po kilku minutach gospodarze mogli odpowiedzieć. Żivec wpadł w pole karne rywali, minął dwóch obrońców, ale nie udało mu się wpakować piłki do siatki. Ta powędrowała na dalszy słupek bramki Peskovicia.

Wreszcie po 71 minutach obejrzeliśmy pierwszego gola na stadionie w Kielcach. Z prawej strony dobrym dośrodkowaniem popisał się jeden z zawodników Piasta. Wrzutkę tę wykorzystał Bartosz Szeliga, lobując bramkarza głową i przy okazji zdobywając piękną bramkę. Radość wicemistrzów Polski nie trwała jednak długo. Już 3 minuty później było 1:1, a wszystko za sprawą Łukasza Sekulskiego, który świetnie wykorzystał centrę z prawej strony boiska i szczupakiem umieścił piłkę w siatce.

Gra dalej toczyła się w równym tempie, żadna z drużyn nie oddała inicjatywy i nie dopuściła do głupiej straty bramki. W konsekwencji wynik się już nie zmienił i obie drużyny mogły dopisać do swojego dorobku po jednym punkcie. Gliwiczanie po trzech spotkaniach mają ich cztery, a Korona dwa.

Korona Kielce – Piast Gliwice 1:1 (0:0)