Korona pokonana przez wicemistrza

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:24
3 gru 2016, 17:43

W 18. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Koronę Kielce 1:0 i wskoczył na 9. miejsce w tabeli.

Na początku spotkania lepiej prezentowała się drużyna gości, która zresztą już wcześniej była faworytem tego spotkania. Najpierw swoich sił strzałem z dystansu próbował Marković, jednak jego uderzenie było za słabe. Po chwili kolejną świetną akcją popisali się złocisto-krwiści, lecz tym razem strzał Kiełba obronił Szmatuła. Po pół godzinie gra zdecydowanie się wyrównała i gospodarze mieli kapitalną sytuacje do zdobycia bramki, jednak “setkę” zmarnował Badia i piłka znalazła się w rękach bramkarza. Gospodarze przejęli inicjatywę i przed przerwą jeszcze kilka razy zagrozili rywalom, jednak Małkowski popisał się fenomenalnymi interwencjami i pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowo.

Gospodarze po powrocie na boisko konsekwentnie atakowali bramkę Małkowskiego, ten nie dawał za wygraną i kilka razy uratował Koronę przed stratą bramki, w 56. minucie jednak skapitulował po strzale Gerarda Badia. Korona walczyła do ostatniej minuty jednak obrona Piasta prezentowała się dziś solidnie i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Bramki: 59′ Badia

Żółte kartki: 8′ Grzelak, 13′ Mokwa, 24′ Masłowski, 50′ Palanca, 80′ Cebula, 83′ Kiełb, 84, Moskwik.