Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Korona w końcu wygra?

Korona w końcu wygra?

0

W meczu inaugurującym 5. kolejkę spotkań T-Mobile Ekstraklasy Korona podejmie na własnym stadionie Górnik Zabrze. 

Kolporter bardzo liczy na zwycięstwo w tym meczu bo dotychczas nie wygrał jeszcze żadnego spotkania i z zaledwie jednym punktem zamyka tabelę razem z Chorzowskim Ruchem.

W wywalczeniu pierwszego w tym sezonie kompletu punktów może pomóc gorący doping kibiców, a także zmiany personalne w składzie, jakie przygotował na to spotkanie trener Korony, Ryszard Tarasiewicz. W meczu nie zagra Paweł Sobolewski, który nabawił się drobne kontuzji. W jego miejsce opiekun złocisto-krwistych pośle prawdopodobnie Nabila Aankoura. W spotkaniu nie wystąpi także Michał Janota, który nadal bezskutecznie szuka formy. Jego absencja może być spowodowana także tym, że Tarasiewicz zamierza zagrać dwoma napastnikami.

Górnik to idealny przykład klubu, w którym udowadniają, że problemy organizacyjno-finansowe nie muszą odbijać się na dyspozycji drużyny. W ostatniej kolejce Zabrzanie łatwo ograli Jagiellonie 3:0 i zajmują drugie miejsce w tabeli.

Goście nie zanotowali w tym sezonie jeszcze, żadnej porażki i niewątpliwie będą chcieli utrzymać ten stan rzeczy.

– Szykuje się nam bardzo ciężki mecz, niezależnie od tego, że Korona jeszcze nie wygrała w tym sezonie. Tym bardziej będzie więc zmobilizowana na Górnika – powiedział Rafał Kosznik, który podobnie jak cały zespół gości, jeszcze nigdy nie wygrał w Kielcach, czy tym razem się uda?

Sytuacja kadrowa obu ekip jest podobna. W ekipie gospodarz zabraknie – Zbigniewa Małkowskiego,  Krzysztofa Kiercza i Pawła Sobolewskiego. Natomiast w ekipie gości nie zobaczymy Mariusza Magiery i Mariusz Przybylskiego.

Korona Kielce – Górnik Zabrze / pt. 15.08.2014 godz. 18:00

Przewidywane składy:

Korona: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Boliguibia Ouattara, Leandro – Nabil Aankour, Kyryło Petrow, Vanja Marković, Jacek Kiełb – Siergiej Chiżniczenko, Przemysław Trytko.

Górnik: Pavels Steinbors – Dominik Sadzawicki, Błażej Augustyn, Seweryn Gancarczyk – Roman Gergel, Adam Danch, Robert Jeż, Radosław Sobolewski – Rafał Kosznik, Łukasz Madej – Mateusz Zachara.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Autor: Bartosz Węgielnik