Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Korona znalazła następcę Cabrery. Będzie powrót do Ekstraklasy!

Korona znalazła następcę Cabrery. Będzie powrót do Ekstraklasy!

0

Według informacji TVP Kielce, Korona znalazła nareszcie następcę Airama Cabrery . Nowym napastnikiem drużyny z Kielc ma być Ruben Jurado. Pozyskanie bramkostrzelnego zawodnika było trafserowym priorytetem dla działaczy z Kielc, bowiem po zakończeniu ubiegłego sezonu z klubem pożegnał się Airam Cabrera.

Zawodnik ten w barwach Korony rozegrał 28 meczów, zdobywając 16 bramek. Wiele wskazuje na to, że poszukiwania napastnika zakończyły się sukcesem, a nowym snajperem Korony będzie 30-letni Ruben Jurado. Hiszpan swoje piłkarskie szlify zbierał w szkółce Sevilli. W kolejnych latach występował w takich klubach jak CF Utrera, CF Mairena, CP Berja, Hellín Deportivo oraz CP Cacereño.

30- letni Jurado jest dobrze znany polskim kibicom, gdyż w latach 2011-2015 był piłkarzem Piasta Gliwice. W barwach “Piastunek” zdobył łącznie 37 goli. Przygodę z gliwickim klubem zakończył w 2015 roku, decydując się na transfer do zespołu Targu Mures, jednak jego pobyt w Rumunii zakończył się już po 1.5 miesiąca. W minionych rozgrywkach Jurado dołączył do Atletico Baleares, występującego w Segunda Division B. Z hiszpańskim klubem łączy go roczny kontrakt, jednak prawdopodobnie dojdzie do jego przedwczesnego rozwiązania.

Komentarze