Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Z I Ligi do Korony Kielce? W Świętokrzyskiem mają kandydata na trenera

Z I Ligi do Korony Kielce? W Świętokrzyskiem mają kandydata na trenera

0

W Kielcach trwały intensywne poszukiwania nowego szkoleniowca. Niedawno Korona pożegnała Tomasza Wilmana, dziś prawdopodobnie znalazła jego zastępcę. Czy prezes klubu Marek Paprocki sięgnie po trenera z I Ligi? 

Pięć meczów z rzędu przegranych,18 straconych bramek i tylko dwie zdobyte. Ten bilans oraz fatalna gra zawodników przesądziła, że 25 października 2016 posadę trenera w Koronie Kielce stracił Tomasz Wilman.

Tymczasowo szkoleniowcem drużyny został Sławomir Grzesik. W jego pierwszym spotkaniu w roli trenera, Korona postawiła Legii trudne warunki, prowadząc z nią już 2:0. Ostatecznie Kielczanie mecz przegrali 2:4 (wpływ na to miała także czerwona kartka dla Palanci), jednak pozostawili po sobie dobre wrażenie. W weekend Grzesik poprowadzi Koronę po raz drugi i ostatni. W przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany nowy trener.

Najprawdopodobniej kielecki zespół przejmie Maciej Bartoszek. Były szkoleniowiec GKS-u Bełchatów, obecnie, z powodzeniem, prowadzący I-ligową Chojniczankę. Klub z Chojnic w obecnych rozgrywkach radzi sobie bardzo dobrze. Podopieczni Bartoszka plasują się na 3. pozycji ligowej tabeli, ustępując jedynie Zagłębiu Sosnowiec i GKS-owi Katowice, grając przy tym piłkę atrakcyją dla oka. Warto wspomnieć, iż od wiosny tego roku przegrali zaledwie trzy spotkania.

W swojej karierze, prócz wspomnianego GKS-u Bełchatów, Bartoszek prowadził także Legionovię Legionowo oraz Zawiszę Bydgoszcz.

Komentarze