Krychowiak jednym z bohaterów! Sevilla z pucharem!

Aktualizacja: 28 maj 2015, 10:45
27 maj 2015, 22:38

Sevilla po niesamowitym spotkaniu pokonała na Stadionie Narodowym Dnipro Dniepropietrowsk 3:2 w finale Ligi Europy! Jedną z bramek dla hiszpańskiej drużyny zdobył Grzegorz Krychowiak!

Początek spotkania należał do Sevilli, która z impetem zaatakowała od pierwszego gwizdka sędziego, niestety o dziwo niespodziewanie pierwsze trafienie zaliczyli Ukraińcy! Kalinic najpierw wygrał główkę, dzięki czemu jego koledzy wyprowadzili bramkową akcję. Potem sam wykorzystał świetne dośrodkowanie Matheusa.

Hiszpanie nie zamierzali jednak się poddać i dalej atakowali. Przyniosło to skutek już po 20 minutach. Świetnej okazji nie wykorzystał najpierw Carlos Bacca, ale rzut rożny po chwili wykorzystał już Grzegorz Krychowiak! Polak przyjął piłkę w polu karnym, po czym kopnął w kierunku bramki Denysa Boyko. Ten nie zdążył z interwencją.

To nie był koniec emocji w pierwszej połowie. Już po chwili kapitalne prostopadłe podanie wykonał Reyes, a zimną krew w pojedynku sam na sam zachował Bacca i wyprowadził ekipę z Półwyspu Iberyjskiego na prowadzenie.

Niestety w ostatniej minucie pierwszej połowy wyrównał Rotan. Ukrainiec przymierzył z rzutu wolnego i trafił do siatki jednak również wiele do życzenia pozostała postawa goalkeepera Sevilli- Rico, który mógł przy tym stałym fragmencie gry zachować się o wiele lepiej.

Druga połowa to już o wiele bardziej wyrachowana gra. Żadna z ekip nie chciała stracić pierwsza bramki co mogłoby mieć opłakane skutki. Wreszcie nadeszła 73. minuta. Vitolo sprytnie podał do Bacci, a ten znów zachował się jak rasowy snajper. Ukraińcy mieli co prawda dużo czasu, by jeszcze doprowadzić do dogrywki, jednak zabrakło im już sił oraz nieco szczęścia.

W samej końcówce doszło do przeraźliwej sytuacji. Zawodnik Dnipro- Matheus zasłabł na murawie, a służby medyczne bardzo długo zajmowały się zawodnikiem. Na szczęście brazylijski pomocnik po kilku minutach już przytomny został zniesiony na noszach z murawy, a sędzia po kilku kolejnych chwilach zakończył finał!

Dnipro Dniepropietrowsk – Sevilla FC 2:3 (2:2)
1:0 – Nikola Kalinić 7′
1:1 – Grzegorz Krychowiak 28′
1:2 – Carlos Bacca 31′
2:2 – Rusłan Rotan 44′
2:3 – Carlos Bacca 73′

Składy:

Dnipro Dniepropietrowsk: Denys Bojko – Artem Fedecki, Douglas, Jewhen Czeberiaczko, Leo Matos, Jaba Kankawa (85′ Jewhen Szachow), Walerij Fedorczuk (68′ Roman Bezus), Matheus, Rusłan Rotan, Jewhen Konoplianka, Nikola Kalinić (78′ Jewhen Sełezniow).

Sevilla FC: Sergio Rico – Aleix Vidal, Daniel Carrico, Timothee Kołodziejczak, Benoit Tremoulinas, Stephane M’Bia, Grzegorz Krychowiak, Jose Antonio Reyes (58′ Coke), Ever Banega (89′ Vicente Iborra), Vitolo, Carlos Bacca (82′ Kevin Gameiro).

Żółte kartki: Jaba Kankawa, Nikola Kalinić, Roman Bezus, Rusłan Rotan, Leo Matos (Dnipro Dniepropietrowsk) oraz Grzegorz Krychowiak, Daniel Carrico, Carlos Bacca (Sevilla FC).