Strona główna Piłka nożna Krychowiak na stałe w Lokomotiwie?

Krychowiak na stałe w Lokomotiwie?

0
Foto: football-lineups.com

Cały czas nieznana jest przyszłość klubowa polskiego pomocnika. Najbardziej realny wydaje się jednak scenariusz, że 28-latek nadal będzie reprezentował barwy rosyjskiej drużyny.

W dotychczasowym sezonie Krychowiak rozegrał 24 mecze w rozgrywkach Priemjer-Liga, w których to zdołał strzelić bramkę i zanotował 4 asysty. Liczba rozegranych spotkań przez polskiego piłkarza powoduje, że sam klub nie może zrezygnować z jego transferu. Dzieje się tak, gdyż włodarze Lokomotiwu podczas letnich negocjacji z Paris Saint-Germain zobowiązali się, że jeśli Polak rozegra w ich barwach minimum 10 meczów to muszą oni przeprowadzić następnie transfer definitywny.

W całej umowie jest jednak jeden haczyk. Całą transakcję ma prawo zablokować sam Krychowiak. Jeśli 28-latek zdecydowałby się na taki ruch to wtedy wróci on z powrotem do paryskiej drużyny.

Gdyby jednak polski piłkarz zgodził się na transfer definitywny do rosyjskiego klubu to według informacji anonimowego pracownika Lokomotiwu, cała transakcja zamknęłaby się w granicach 11 mln euro. Co więcej, mistrz Rosji mógłby zapłacić tę kwotę francuskiemu klubowi w kilku ratach.

Komentarze