Krychowiak strzelił pierwszego gola w Grecji! Polak otworzył wynik meczu

Aktualizacja: 19 kwi 2022, 10:25
19 kwi 2022, 08:35

Grzegorz Krychowiak zanotował premierowe trafienie na boiskach greckiej ekstraklasy. Polak już w 4. minucie pokonał bramkarza PAS-u Janina, natomiast AEK Ateny odniósł zwycięstwo 3:2.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W ogniu krytyki

Reprezentant Polski zasilił szeregi ateńskiej drużyny w marcu. Decyzję zawodnika spowodowała agresja Rosji na Ukrainę. Polski pomocnik szybko znalazł uznanie w oczach trenera zespołu i miał pewne miejsce w podstawowej jedenastce. Jednak 32-latek nie ma zbyt dobrej prasy w Grecji. Gromy spadły na niego zwłaszcza za mecz przeciwko Arisowi Saloniki.

Krychowiak wyprowadza pierwszy cios

W rywalizacji z PAS-em Janina zawodnika ustawiono obok Damiana Szymańskiego. W 4. minucie spotkania byliśmy świadkami kontrataku AEK-u, który zakończył się zdobyciem bramki. Autorem gola został Grzegorz Krychowiak.

Polak znakomicie podłączył się do akcji ofensywnej i uderzył w taki sposób, że golkiper drużyny przeciwnej nie miał wiele do powiedzenia. To pierwszy gol Krychowiaka w lidze greckiej.

W następnej kolejce ligowej AEK zmierzy się z PAOK-iem Saloniki.