Strona główna Piłka nożna Krychowiak zapolował na Messiego!

Krychowiak zapolował na Messiego!

0

Sevilla zremisowała na własnym stadionie z faworyzowaną FC Barceloną 2:2 w ramach 31.kolejki Primera Division. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał nasz reprezentacyjny pomocnik – Grzegorz Krychowiak. Wszyscy sportowi eksperci zachwycają się jego defensywną akcją z 54.minuty spotkania.

Polak pod koniec pierwszego kwadransa drugiej połowy, przy stanie 2:1 dla gości, ruszył w pogoni za samym Lionelem Messim. Pomimo tego, że początkowo obu piłkarzy dzieliło ok.8-10 metrów, Krychowiak zdążył dogonić jednego z najlepszych piłkarzy globu i bezczelnie odebrać mu piłkę ostrym wślizgiem. Posunięcie to było wyjątkowo ryzykowne, bo reprezentant Polski w tamtym momencie miał już na swoim koncie żółtą kartkę.

Jak się później okazało, dzięki tej pogoni Krychowiak wywindował się na sam szczyt rankingu meczu, pod względem osiągniętej prędkości. Kibice przypominają też, że reprezentant Polski w podobny sposób zatrzymał kiedyś drugiego wielkiego gwiazdora – Cristiano Ronaldo. Można więc sądzić, że ma on już na swoim koncie gwiazdorski duet.

Pomimo tego skutecznego wślizgu przeciwko Messiemu, Polak nie dostał zbyt wysokich not za to spotkanie. Od serwisu Whoscored.com otrzymał dość przeciętną ocenę 6.7. Z kolei serwis goal.com ocenił jego występ na 3 w 5-punktowej skali.

Komentarze