Krychowiak zawodnikiem meczu w derbach Moskwy!

19 sie 2019, 17:07

W niedzielę w ramach 6. kolejki rosyjskiej Premier League odbyły się derby Moskwy. W meczu, w którym Dynamo podejmowało Lokomotiv, górą okazali się goście. Grzegorz Krychowiak rozegrał kolejne świetne spotkanie i został wybrany zawodnikiem meczu.

Do niedzielnego meczu drużyny przystępowały w zupełnie różnych nastrojach. Dynamo w poprzedniej kolejce przegrało z liderem tabeli Zenitem Sankt Petersburg, natomiast Lokomotiv Moskwa gładko pokonał Ural, wygrywając aż 4:0. Jedną z bramek w tym meczu zdobył Grzegorz Krychowiak, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu. Nic dziwnego więc, że został wybrany do “11” kolejki.

Jednak jak wiadomo, spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami, a każda z drużyn zawsze walczy z całych sił o zwycięstwo i prymat w mieście. Nie inaczej było w niedzielę, gdy niespodziewanie już w 3. minucie spotkania bramkę zdobyli gospodarze. Maximilian Philipp, były zawodnik Borussii Dortmund, strzelił pięknego gola z rzutu wolnego. 20 milionów euro wydane latem tego roku na transfer tego piłkarza już zaczęło się zwracać.

Lokomotiv wyrównał przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Sędzia podyktował rzut karny za faul na szarżującym na bramkę Krychowiaku.

Jedenastkę wykorzystał Aleksiej Miranczuk i obie drużyny schodziły na przerwę do szatni przy stanie 1:1. W drugiej połowie przeważał Lokomotiv, co pod koniec spotkania przełożyło się na kolejnego gola. Bramkę dającą zwycięstwo gościom zdobył Anton Miranczuk. Dwaj bracia wraz z Krychowiakiem zdobyli dla Lokomotivu trzy punkty, które pozwalają moskiewskiej drużynie utrzymać pozycje wicelidera tabeli. Dynamo jest aktualnie na 13 miejscu i otwiera strefę spadkową.

Piłkarzem meczu został Grzegorz Krychowiak. Wysiłki Polaka w defensywie oraz podłączanie się do akcji ofensywnych zostały docenione po raz kolejny. W derbach Moskwy wystąpił również inny Polak, Sebastian Szymański. Były gracz Legii mógł uratować swojej drużynie punkt, ale bramkarz Lokomotivu obronił strzał z rzutu wolnego polskiego pomocnika.