Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Krytyczna sytuacja w Stomilu Olsztyn!

Krytyczna sytuacja w Stomilu Olsztyn!

0

Stomil Olsztyn wpadł w niezłe tarapaty finansowe. Władze klubu odwołały środowy sparing, oraz kilka najbliższych jednostek treningowych. Piłkarze zaś zastanawiają się nad swoją przyszłością w szrankach Olsztyńskiej ekipy.

Na łamach oficjalnego serwisu możemy przeczytać oświadczenie, w którym zarząd wyraźnie nakreśla możliwość odwołania kolejnych sparingów w przypadku braku zdobycia środków finansowych w najbliższym czasie.

Cała sytuacja spowodowana została wycofaniem się strategicznego sponsora klubu – Galerii Warmińskiej, która rocznie zasilała budżet klubu niebagatelną kwotą 2 milionów złotych. Aktualnie dług Stomilu wynosi 500 tysięcy złotych. Większość tej kwoty to głównie wynagrodzenia dla piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego. Na powrót sponsora nie ma co liczyć. W niedzielę wieczorem galeria ogłosiła podpisanie sponsorskiej umowy z żeńską drużyną Stomilu, która również toczy swe zmagania na pierwszoligowych boiskach. Aby nie zaprzepaścić dotychczasowej pracy zawodnicy trenować będą według indywidualnej rozpiski, jaką dostali od trenera.

Stomil po rundzie jesiennej plasuje się na 5 pozycji w tabeli ze stratą 11 “oczek” do liderującej ekipy z Niecieczy.

Komentarze