Krzewina z rekordem życiowym!

16 lip 2014, 10:43

“Wiedziałem, że będzie dobrze, ale nie aż tak dobrze” – Jakub Krzewina nie przewidywał, że osiągnie tak dobry rezultat na 400 metrów. Zawodnik Śląska Wrocław ustanowił w poniedziałek nowy rekord życiowy – 45,11 sek.

Krzewina przy okazji treningowego biegu na zakończenie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży poprawił kilka historycznych wyników. Jest to najlepszy wynik czterystumetrowca od 13 lat (Robert Maćkowiak podczas MŚ w Edmonton w 2001 roku pobiegł 44,84 sek.), Jakub uzyskał najlepszy czas w historii startów Polaków przed własną publicznością, ponad to 45,11 sek. to trzeci wynik w tabelach historycznych (rekord Polski należy do Tomasza Czubaka i wynosi 44,61 sek.). Gdyby był to bieg kwalifikacyjny na ME w Zurychu, Krzewina osiągnąłby minimum bez większych problemów. Warto dodać, że jest to w obecnym sezonie czwarty czas w Europie.

Trener kadry czterystumetrowców, nie jest w ogóle zdziwiony rezultatem osiągniętym przez naszego kadrowicza. “Ten, kto zna Kubą i widzi, jak on ciężko pracuje, jakie robi postępy, nie będzie tym zaskoczony. Uważam, że stać go na jeszcze lepsze bieganie” – skomentował Józef Lisowski

Dla Krzewiny Priorytetem są obecnie Mistrzostwa Polski, a później Mistrzostwa Europy. “Oby obyło się bez kontuzji, bo ostatnio często mnie dopadają” – dodaje Krzewina

90 – jubileuszowe Mistrzostwa Polski odbędą się w dniach 29-31.07.2014 w Szczecinie, natomiast Mistrzostwa Europy 12-17.08.2014 w Zurychu.

 

Autor: Grzegorz Hetman

Foto: Maciej Czarniak

Podobne teksty

Komentarze

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA