Krzysztof Hołowczyc na 3 miejscu w Rajdzie Dakar!

17 sty 2015, 14:46

Doświadczony polski kierowca doczekał się wreszcie podium na tak prestiżowym rajdzie. Krzysztof Hołowczyc w 37 edycji Rajdu został trzecim najlepszym zawodnikiem!

Popularny “Hołek” od samego początku rajdu jechał w czołówce, dzielnie utrzymywał 4 pozycję. Niespodziewanie przed startem 11 odcinka specjalnego stanęła przed Polakiem szansa na pierwsze podium w karierze. Nieoczekiwane problemy miał Yazeed Al-Rajhi, którego samochód zepsuł się tuż przed startem.

Krzysztof Hołowczyc wykorzystał tą życiową szansę, po tym jak zanotował najsłabszy odcinek w swojej karierze gdzie zajął 18 miejsce. Dzień później był ósmy a dzisiaj w drodze do Buenos Aires gdzie ulokowana była meta spokojnie wraz ze swoim pilotem Xavierem Panseri utrzymywali bezpieczną pozycję dające podium na koniec rajdu.

Zwycięzcą 37 edycji Rajdu Dakar został Katarski kierowca Nasser Al Attiyah, drugie miejsce zajął Giniel de Villiers, triumfator rajdu z 2009 roku.