Wielki sukces 17-latka! Kacper Sztuka będzie jeździł w Formule 3

19 sty 2024, 15:33

Zaledwie 17-letni Kacper Sztuka wykonał kolejny krok w kierunku realizacji marzenia, jakim jest jazda w Formule 1. Mający za sobą świetny rok kierowca zadebiutuje w Formule 3 w barwach zespołu MP Motorsport, czyli ekipie z programu juniorskiego Red Bulla.Sztuka w Formule 3

Kacper Sztuka ma za sobą znakomity rok. 17-latek wygrał Formułę 4, w której ścigał się od 2021 roku, po czym dołączył do juniorskiego programu Red Bulla, obecnie najlepszego zespołu Formuły 1. Jak się okazało, były to tylko zapowiedzi tego, co zostało ogłoszone w piątek.

Sam Sztuka przekazał, że w 2024 roku będzie startował jako zawodnik MP Motorsport w Formule 3. Holenderska ekipa należy do światowej czołówki, dlatego nastolatek będzie miał świetną okazję do nabrania niezbędnego doświadczenia.

Wielu z was czekało na tę wiadomość, a ja cieszę się, że mogę ją ogłosić już dziś. MP Motorsport to czołowy zespół, który co roku walczy o najwyższe miejsca. Ich doświadczenie będzie bardzo ważne w moim debiutanckim sezonie, który rozpocznie się na początku marca w Bahrajnie. Chcę podziękować programowi Red Bulla, partnerom i drużynie, która pracowała ze mną ciężko w ostatnich miesiącach – przekazał Sztuka.

Formuła 3 rusza na początku marca

Zmagania w ramach Formuły 3 będą się odbywać w te same weekendy, co zawody Formuły 1. W sezonie 2024 rywalizacja na “trzecim poziomie” toczyć się będzie na najbardziej znanych torach, a pierwsze zmagania zaplanowano na 1 marca w Bahrajnie. Kolejnym etapem będą wyścigi w Melbourne.Fręch wyprzedzi Linette. Rewelacja Australian Open drugą rakietą Polski

Źródło:Kacper Sztuka

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA